Wpis z mikrobloga

Dobra mirasy z #agh, ide do Krakowa na agh. Matma roz 90% więc sobie praktycznie mogę wybrać jeden z trzech kierunków które mnie jakoś zainteresowały:
- AiR
- Infa i Systemy inteligentne
- Inżynieria i Analiza Danych
Matematykę i fizykę lubię i daje radę. Jeżeli chodzi o infe to musiałbym działać od zera, bo w liceum nie byłem zbytnio zainteresowany.
Jakieś rady, opinie?
Na WIET nie pójdę bo nie mam rozszerzonej fizyki.
#matura #studia #studbaza
  • 9
@bloonsmasterPL: air odpada bo lepiej #!$%@? trzeć po żwirze niż studiować na airze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a tak na serio to odradzam air jeśli nie jesteś jakimś zajawkowiczem w tej dziedzinie bo kasa gorsza niż w it, praca często cięższa(sensie raczej nie przy biurku zazwyczaj, chociaż wiadomo są wyjątki) i i tak dużo osób po tym uczy się programować i idzie w it. Co do dwóch
  • 0
Też interesowałam się inzyeria i analiza danych, ale jest sporo takich przedmiotów związanych z geologią czy tam ziemią, bo jest na wydziale związanym z geologią chyba, poczytaj syllabusy
@bloonsmasterPL: jestem po 2 roku IiAD (najwyższym jaki sie da), na kierunku nie ma żadnych przedmiotów związanych z geologią/geofizyką (poza geomatyką, która w sumie była najciekawszym przedmiotem na studiach). Pierwszy rok to mordor, z którego bez warunku wychodzą najszczęśliwsi (nie mylić z najlepsi). Od drugiego roku jest już lżej. Gdybym miał wybór iść na inteligentne albo IiAD, na pewno szedłbym na te pierwsze. Niemniej kierunek ma swoje plusy, bardzo dużo przedmiotów
@bloonsmasterPL: nasz cały pierwszy rok był zdalny wiec nawet na uczelni nie byliśmy XD (co miało swoje plusy w wyższej zdawalności niż zazwyczaj)
Ogólnie jak kolega wyżej napisał, są plusy jak i minusy, pewnie infa na wiecie, czy te systemy inteligentne maja wyższy poziom, ale ten wybor tez nie jest zły