Wpis z mikrobloga

#golenie #pytanie #modameska

Parę pytanek co do golenia tradycyjnego:
-Co ile mniej więcej powinno się wymieniać żyletkę? Teraz wymieniłem jak już zaczęło mi szarpać zarost (BiC), a po wymianie w ogóle nie czułem ostrza (Astra), także nie wiem gdzie tu znaleźć złoty środek.

-Obecnie przerobiłem PolSilvera i BiCa, gdzie PolSilver odpadł a BiC jest spoko. Teraz przerabiam Astrę, a nie otworzyłem jeszcze żyletek Derby, Rapira i Voskhod. Co powinienem wypróbować na następny raz?

-Jeżeli chodzi o coś łagodzącego po goleniu, co najlepiej polecacie? Obecnie korzystam z balsamu Nivea Men Sensitive, no ale coś czuję że nie jest to najlepszy wybór. Niektórzy polecali też Warsa, ale nie wiem czy byłby dobry, bo ma alkohol i nie wiem czy będzie mnie piec czy nie. Jeżeli chodzi o krem to używam Lidera i jest spoko.
Pobierz supra107 - #golenie #pytanie #modameska

Parę pytanek co do golenia tradycyjnego:
...
źródło: comment_1625916604ZnfiuPJmn3rk4uabjHfIhW.jpg
  • 29
@supra107: Co do wymiany żyletek to bardzo indywidualna sprawa, jednym wytrzymują przy ich zaroście 12 goleń, innym 3-4. Ja wymieniam jak zaczyna szarpać, albo tak co 6 goleń w przypadku mojego zarostu.

Co do kolejnej żyletki.... wylosuj :D

Po goleniu masz dwie opcje: albo polecisz ałunem całą twarz i na to jakiś balsam, albo woda kolońska i na to balsam. Ogólnie sprawa ma się tak, że musisz czymś skórę twarzy odkazić,
@supra107: Voskhod wymieniam co 3-4 golenia, Feather co 5-6, innych żyletek nie używałem.
Po goleniu nie używam niczego co ma alkohol, bo wysusza skórę. U mnie najlepiej sprawdzają się Loreal men expert Hydra energetic i Syberia Yak i Yeti.
@supra107: U mnie pierwsze objawy tępej żyletki są takie że wąsy (Których nie golę pod włos) nie są skrócone tak mocno jak przy ostrej żyletce.Jak taką żyletką golę się na brodzie to już czuje że idzie z delikatnym oporem i muszę uważać żeby się nie pokaleczyć.
Rapira,Astra,Polsilver są uważane za ostre żyletki.
Voskhod i Derby za delikatne (Dla mnie są za mało ostre).
Voskhody mają powłokę z teflonu i po pierwszym
Z powyższego zdjęcia najlepsza jest isana z rossmana, której na zdjęciu nie ma.


@Kociminetka: Przecież te Isany to jest losowanie. Z tego samego opakowania jedną się golę 6 razy, a kolejna przy drugim goleniu już szarpie. Do tego jedna strona żyletki potrafi być bardziej tempa od drugiej. Dobrze, że niedługo mi się skończą bo straszny badziew.
O kurde komuś BIC odpowiada. Na forach to jedna z najgorszych :D. Jakiś Feather czy Astra goli lepiej po 10 użyciach niż nówka BIC'a przynajmniej u mnie. Testuj sobie żyletki i znajdziesz coś fajnego. Chociaż żyletki różnie golą z róznymi maszynkami. Dla mnie zielona Astra to uniwersalna żyletka, baza porównawcza i łagodna pewna dobrego golenia.
Co ile mniej więcej powinno się wymieniać żyletkę?


@supra107: Kiedy czujesz że już szarpie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja zieloną astrą golę się 4 razy komfortowo, z tym że nie gole całej twarzy (niepełna broda). Jeśli bym golił cała twarz to podejrzewam, że starczyłaby na 3 golenia. Oczywiście żyletka dalej jest spoko żeby coś innego nią ogolić, ale twarz już odpada. Dużo też zależy od twardości i