Wpis z mikrobloga

Dostałem zadanie przerobienia szablonu z OpenOffice (cennik firmy) z ODT na HTML, żeby mieć możliwość generowania go przez skrypt. Sam szablon wyszedł całkiem w pytkę biorąc pod uwagę fakt że ostatni raz pisałem w HTML za czasów chomikuj :D

Ale do rzeczy. Mam pewien problem, szablon ma być po wszystkim konwertowany z HTML na PDF. I teraz mam problem, bo na każdej stronie w oryginalnym cenniku na dole jest stopka z numerem strony. Jak to ugryźć od strony skryptowej? Jest jakaś biblioteka która będzie w stanie to ogarnąć? Czy może macie jakieś inne rozwiązanie?

#pytanie #python #html + #bootstrap #programowanie
  • 6
@NewEpisode: z mojego doswiadczenia chrome najlepiej konwertuje html do pdf. jezeli chodzi o stopki i naglowki to moze to nie jest najlepsze rozwiazanie, ale ja sobie przyjalem, ze bede printowal w 300 dpi i znalem rozmiar strony w pixelach. wtedy zrobilem sobie w react komponent Page, ustawilem wysokosc i szerokosc w css, do tego zrobilem komponent Footer i Header ktore byly widoczne tylko gdy podalem flage isPDF = true. I tyle.
@filozof900: Ciekawy work-around ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Będę musiał spróbować, znalazłem jeszcze opcję dodania czegoś takiego:

Tylko pewnie musiałbym jakoś mieć kontakt z długością strony.. Do dupy się pisze w języku którego się nie zna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NewEpisode: no tak, to jest css ktory ja dodalem do mojego komponentu Page, teraz w Page musisz sobie za pomoca css wypozycjonowac stopke (bo naglowek to jest latwo on po prostu jest pierwszy to nic tam nie trzeba sie bawic)
@NewEpisode: istnieje atrybut CSS który dodaje paginacje przy wydruku i konwertowaniu na pdf, ale nie pamiętam nazwy. Na pewno jest to lepsza opcja od jakiś js'ów czy robienia tego na sztywno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jurix: znalazłem paper-css. Robi robotę w dzieleniu na strony, jednak działa tylko na jedną, bez dokładania dalej. Chociaż nie jestem pewien czy to tak powinno działać