Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
Siemka, na dzień dobry znalazłem kleszcza w nodze. Wziąłem pensete, walczył mocno i pierw urwał się kawałek dupy a potem wyszła reszta no poza jego parszywa gębą w mojej nodze. Próbowałem wyjąć ja penseta a potem końcem noża, widać za tępa końcówka bo nie chciała rozwiać skóry i wydłubać resztek. Pojechałem do pracy, grzebać po powrocie czy olać i samo wyjdzie ?

Tldr; został mi kawałek kleszcza w nodze co robić ?
#pytanie #kiciochpyta #kleszcze
Niebadzlosiem - Siemka, na dzień dobry znalazłem kleszcza w nodze. Wziąłem pensete, w...

źródło: comment_16263251371G7dvEopjeYu92I1MdEtvA.jpg

Pobierz
  • 106
@Niebadzlosiem: za kilka dni samo wypadnie w trakcie gojenia. Jeśli coś w sobie kleszcz miał to wypuścił to kiedy go szarpałeś. Lekarz Cię tylko #!$%@? że mu dupę zawracasz ( ͡º ͜ʖ͡º) Przy pierwszym kleszczu miałem podobnie, byłem obsrany i wyciąłem to co zostało żyletką, z każdym kolejnym tylko sprawdzam czy rumień się nie pokazuje. Pomimo zabezpieczania się preparatami zawsze coś się złapie ¯\(ツ)
@Niebadzlosiem: Ja właśnie przechodzę boreliozę, która zaatakowała mi stawy. Przesrane jednym słowem, 4 tygodnie okropnego bólu i braku możliwości nawet chodzenia.

A wszystko przez dokładnie taką sytuację jak twoja (a kleszcz rok temu, stąd teraz aż takie powikłania, bo nieleczone przeszło do fazy rozsianej). Źle wyciągnąłem dziada, a resztki wydłubałem igłą. Nie pojawił się rumień, gdyż nie zawsze musi się pojawić. Dlatego nie zrobiłem żadnych badań, ani nie byłem u lekarza.
kupujesz wyciągaczkę do kleszczy albo kleszczkarte i operacja trwa 5 sekund, a nie jakieś dłubanie igłą żeby się zrzygał czym ma.


@hurrdurr221: Kleszczy to ja wyciągnąłem sobie w życiu z dobre 200. Takie uroki wsi i mojego chorego uwielbienia do łażenia po lasach. Umiem wyciągać zgodnie ze sztuką, niemniej niestety była to malutka nimfa i nie do końca dobrze się chwyciła, przez co przy pierwszej próbie się nadszarpnęła, a przy drugiej