Wpis z mikrobloga

Tak dla przestrogi napiszę wam co mnie ciekawego wczoraj spotkało.
A więc:
Wracam Wczoraj z nocnej zmiany i znalazłem gdzieś na necie info że około godziny 9 rano na #amazon dla użytkowników #amazonprime może być dostępne #ps5 . Czekałem odświeżałem no i udało się "kupiłem" Ps5 wersje na płyty za 499€ .
Po pół godziny dostaje informacje "Wymagana weryfikacja płatności" (takie zabezpieczenie), pomijając już to że przy 200-300 innych zamówieniach jakie miałem zrealizowane poprzez #amazon problemu nie było. Ludzie na Infolinii Amazona mówią że to standardowa weryfikacja i musze zapłacić kartą kredytową bądź kuponami prezentowymi na taką kwotę. Jedne pan śmieszek nawet powiedział żebym usuną zamówienie, kupił karty podarunkowe i wtedy znów wybrał PS5 do kupienia... Jak mu powiedziałem że PS5 było dostępne przez ostatnie kilka miesięcy przez 2 min. nie wiedział co mam zrobić. Wreszcie na Infolinii trafiła się ogarnięta Pani która poinformowała mnie że musze doładować portfel Amazon kuponami na 500€ a ona ręcznie zmieni źródło płatności. Pojechałem do MediaMark, kupiłem karte 500€, doładowałem a Pani z Amazon zmieniła płatność. Po 5 godzinach walki światełko w tunelu i radość. Światełkiem tym okazał się dział finansów który po 10 min. anulował mi zamówienie z wiadomością ze Karta Podarunkowa którą zapłaciłem jest kradziona bądź pochodzi z lewego źródła i anulują mi zamówienie a przy tym zajmują te środki... Do tego jeśli będę podejmować kolejne podobne próby to oni poczynią kroki w stosunku do mojego konta Amazon. Tak że puki co zostałem bez Ps5 oraz gotówki na kolejne.
Pozdrawiam miłego Dnia ;)
  • 61