Wpis z mikrobloga

Hej! Mam 2 pytania do wszystkich miłośników #rower. 1) Z jakiej nawigacji korzystacie podczas jeżdżenia? Po kolejnej nieciekawej akcji z Google Maps w postaci wyprowadzenia w jakieś zalane, polne dróżki (gdybym miał dobrego górala... ale mam póki rower trekkingowy na wąskich oponach i jestem już trochę za stary na takie szaleństwa ;)) szukam czegoś ciekawego pod rower. Trochę za mało jeżdżę żeby wykupować premium Stravy :) 2) Coraz bardziej myślę o kupnie #szosa. Na co powinienem zwrócić uwagę (nigdy takiego nie miałem) oprócz naturalnie samych wrażeń z jazdy? Mam prośbę o dosłownie kilka ważnych porad, by nie wjechać na minę ;)
  • 5
1) Dzięki, sprawdzę :) 2) A czy są jakieś marki, których należy unikać? Teraz jeżdżę na Meridzie (Freeway), ale szału nie ma. Tu na Wykopie to chyba Triban rządzi ;) ale czy marka ma w ogóle jakieś znaczenie czy bardziej zwracać uwagę na osprzęt? PS. Tak, te wydatki dodatkowe ;) stówki lecą jedna za drugą
@maxicololo: wg mnie jako amatora to osprzęt ale przy założeniu że geometria, waga i estetyka danej ramy ci odpowiada. Nie koniecznie lżejsza rama musi być lepsza. Moja aluminiowa przy obciążeniu nie jest zbyt sztywna i czuć jakby rower wpadał w lekki rezonans. Zwróć uwagę czy ma dodatkowe miejsca montażowe na błotniki, bidony i bagażnik jeśli planujesz rozbudowę.

Osprzęt Tiagra lub 105 to będzie dobry wybór.

Marki nie doradzę bo te które
@maxicololo: google maps albo nic, zalezy gdzie jade. Po wyznaczeniu trasy "kładę ludzika" w miejsach typu las i jak widze asfalt to spoko, a jak nie to szukam najblizszej asfaltowej drogi. Chociaż najbardziej lubie jechac na slepo, jeszcze nigdy nie bylo tak, zebym nie przejechał. Lasy na oponach 25mm robi sie lekko, dopiero piasek psuje zabawe.