Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema mirki, ja odnośnie tego wpisu, co go dodałem 2 dni temu.

https://www.wykop.pl/wpis/59108167/anonimowemirkowyznania-siema-mirki-mam-taki-proble/

Poszedłem dziś do psychiatry i no zdiagnozował OCD jak w mordę strzelił. Psychiatra przepisał mi Neurovit (żeby witaminkę B uzupełnić), Seronil, Ketrel(!!!) i Lorafen.

Moja była brała Ketrel. 30 minut po wzięciu była zombie, spała jak zabita i jak się przebudziła w nocy, to nie miała pojęcia gdzie jest i co się dzieje. Rano też przez godzinę dochodziła do siebie.
Lorafen to benzo. Raz w życiu brałem benzo, bardzo łatwo się uzależnić i trochę się cykam. Miał ktoś doświadczenie? Może to "lżejsze" benzo?
Neurovit to witaminki, więc jutro wykupię, a Seronil to nigdy nie słyszałem/nie czytałem nic i nie mam zdania.

Trochę się boję tych leków. Fajnie będzie wyciszyć te myśli, ale jak się przerzucę z alko na benzo, no to #!$%@? to z deszczu pod rynnę xD I nie wiem co robić - szukać innego psychiatry czy prosić tego, żeby zmienił receptę (mam do niego maila)? Pytam mirko, bo u znajomych zdania podzielone (głównie dlatego, że wiedzą, że benzo = łatwo się uzależnić xd)

#psychologia #psychiatria #depresja #fobiaspoleczna #przegryw #natretnemysli #dziwnemysli #nerwicanatrectw #benzo #narkotykizawszespoko #leki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f1ba34aff2b5000bc32715
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: lorazepam nie jest 'lekki'.
brałem, działa. u mnie wywoływał okrutną chęć brania więcej i więcej, zawsze mi było mało :p
o dziwo tylko on, a chyba z 5 różnych próbowałem.
--
jak masz brać doraźnie (nie wiem, <8 razy w miesiącu) i się będziesz kontrolował to nie uzależnisz się fizycznie raczej na pewno, psychicznie to loteria.
@AnonimoweMirkoWyznania zostaw leki w spokoju idź na terapię cbd jak nic nie pomoże wtedy możesz wyłączyć SSRI. Benzo nie dotykaj, neuroleptykow też bym nie tykał dopiero jak terapia nie będzie dawała efektów. Na sen niech rodziny przepisze ci Trazodon to jest SARI i nie ma prawie uboków. Benzo można brać z głową parę miesięcy i się nie uzależnić klucz to nie zaczynać od najmocniejszych(Xanax, klony) i robić parę dni przerwy, ale przy
@AnonimoweMirkoWyznania: Szczerze uważam, ze branie leków jest absolutną ostatecznością, ale często branie ich jest niezbędne by unormować stan i móc podjąć leczenie tzw terapie (w przypadku ocd zapewne poznawczo-behawioralna). Psychoterapeuty radziłabym szukać takiego, który właśnie w takim nurcie pracuje i wie jak ci pomóc. Co do leków ketrel brałam przez wiele miesięcy regularnie, nasennie i bardzo mi pomógł. Moja przyjaciółka jednak nie mogła go brać, bo przyjmując dawkę 4 razy mniejsza