Wpis z mikrobloga

@jVob: wziąłbym krossa bo masz przełożenie 1:1 i większą dużą zębatkę(50 a w romecie 46) z przodu. Plus kross ma 9 przełożeń ale to traktowałbym jako bonus. Kross to też bardziej szosa patrząc na zębatki z przodu.

Ogólnie bym wziął ten który Ci się bardziej podoba ;) jeśli to jest Twoja pierwsza szosa/gravel.
No i też ważniejsze który jest dostępny ;)
koniecznie gravel


@jVob: bo taka jest moda i trzeba sie dostosowac do obecnie panujacych trendów nie uzywajac rozumu i godnosci czlowieka?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wycz: myślę, że chodzi o wygodę tych rowerów. Do miasta i leśnych szutrow są w sam raz.

@jVob Tak jak wyżej pisał @janek109 weź to, co Ci się podoba z wyglądu, bo parametry są zbliżone, a skoro jest to twój pierwszy gravel, to odkryjesz dopiero później, co dokładnie chcesz od roweru.

Z alternatyw w tej cenie to: marin nicasio plus (przerzutka że sprzęgłem), marin gestalt, triban 120 gravel.

Ja osobiście mam
@jVob: romet ma karbonowy widelec. A poza tym te 2 rowery praktycznie niczego specialnego nie oferują. Jak bym ja miał wybierać to złożył bym coś sam (wszystkie sklepowe rowery jak dla mnie są za drogie jak na taki osprzęt i niczym sie nie różnią)
@Hector: To dotyczy też Boreasa, i to nie tylko tego rocznika
2018 https://www.wykop.pl/wpis/31591589/szosa-gravel-pokazrower-zakupilem-rometa-aspre-pie/#comment-112001225

Co ciekawe czasem zahaczałem o dół trójkąta piętami ale SPD jeszcze nie założone plus dopiero się ukladamy ;)

2019 https://magazynbike.pl/tour/2019/04/30/romet-boreas-1-z-przelajowym-zacieciem/

Przy wąsko ustawionych blokach istnieje ryzyko zahaczania piętami o wspomniane widełki.


Opie zobacz Marina Nicasio Plus.
@bartman28: kupując używki i polując na okazje na pewno. Widziałem ostatnio klamki apexa za 500 zł. Dowolna przerzutka exact actuation będzie sztywniejsza od clarisa czy sory. W budżecie 3,5k na pewno wyjdzie lepszy rower (tylko trzeba mieć cierpliwość i czas)
@jVob: dzisiaj kupilem aspera 1 i jestem na swiezo po pierwszych 30km, wiec podziele sie moimi spostrzezeniami - moze beda pomocne przy podejmowaniu decyzji.

Na wstepie zaznaczam, ze nie jestem zadnych specjalista - jezdze rekreacyjnie i w celu poszukiwania dobrej formy ;)

Kupilem rower w rozmiarze 56 i przy moich 184 cm wzrostu i bucie r.45, nie obijam pietami o rame.
Kierownica i owijki sa bardzo wygodne - grube i calkiem