Wpis z mikrobloga

Przeanalizowałem wiele gier, ale stary, poczciwy gothic jest najbliżej analogii jak wyjść z przegrywu. Nie żadne wiedźminy, morrowindy, skyrimy, cyberpunki. Tak prosta gra,a jednak tak rozwinieta pod kątem relacji i hierarchii społecznej.

Stary Obóz jest analogią do mainstreamu, świata Chadów, normików i przegrywów. Przegrywami są kopacze, który zazdroszczą peklującemu Gomezowi, chcąc zostać cieniem, normikiem. Cienie to takie normiki beta, stojące wyżej w hierachii, dostające jakieś ochłapki po Chadach magnatach. Strażnicy? Tu mam problem, bo łaczą w sobie cechy bety i alfy.

Samotny Xardas to typowy wygryw sigma. Jest samotny, samowystarczalny, odizolowany od absurdów głównego nurtu. Zgłębia czarną magię, żyjąc w swoim świecie, na swoich zasadach. Ideał, do którego należyłoby dążyć.

Nowy obóz ma podobną hierarchię co stary obóz, ale bardziej chillujące krety w stosunku do omega kopaczy są prędzej mężczyznami delta. Czyli chłop swoje zrobi, ma nieduze wymagania, popije, potem #!$%@?. Szkodniki to takie zbuntowane normiki, najemnicy i magowie wody to można śmiało rzecz sigmy, niezależni, wiedzą, ze stoją na swoim, ale do ubersigmy, xardasa jednak im daleko.

No i pprzepis jak wyjść z przegrywu. Bractwo śniacego. Zamiast jak typowy przegryw, zazdroscić magnatom chadom, aspirując do normików ciene lepiej jak gamma men udać się do bractwa i zostać nowicjuszem. Swoja drogą i tak masz drogę awansu. W bractwie nie ma normików bet, są tylko gamma i sigma( guru, strażnicy świątynni). Ta analogia w stosunku do życia jest taka, że zamiast być całe życie kopaczem, lepiej chillować jak nowicjusz,a gdy masz potencjał by być kimś wiecej to nie bawić się w normictwo i lizać dupę chadom, tylko podążyć swoją drogą życia.

#gothic #przegryw #wygryw #blackpill #redpill #normictwo #chadowezycie
Jarkendarion - Przeanalizowałem wiele gier, ale stary, poczciwy gothic jest najbliżej...

źródło: comment_1626592684MZ6g9NEsO5g6672wCdZwkq.jpg

Pobierz
  • 16
@Jarkendarion: A, po drugie, mi tam gothic nie urywa tyłka, choć najs giera, ale wolę raczej klimaty Skyrima, bądź Wiedźmina, ale tutaj zadziwie preferuję starsze części, niż trójeczkę, choć trójka jest na stówencje przednia.