Wpis z mikrobloga

#!$%@?, jak ci niemcy mnie #!$%@?ą. To już chyba Polacy lepiej jeżdżą #polskiedrogi

Oni w ogóle nie umieją korzystać z pasa rozbiegowego na autostradzie. Jadę sobie ciężarówką 90kmh, a chłop jedzie 70kmh aż do pasa awaryjnego bez kierunkowskazu. Co on myśli, że ciężarówką będę mu na lewy uciekał, albo hamował żeby potem z powrotem rozpędzać się przez kilometr? xD

Tirom zawszę zrobię miejsce, ucieknę na lewy albo zwolnię, ale żeby osobówką nie rozpędzić się do tych 90kmh to #!$%@? nie wiem, nie mogę tego pojąć.
#bekaztransa #zycietruckera
  • 24
  • Odpowiedz
@fishery: jak ktoś nie potrafi korzystać z rozbiegowego i bezpiecznie się włączyć do ruchu, to niech się trzyma z daleka od dróg z takowymi. Jeśli ktoś ma problem z rozpędzeniem się do 90km/h, niech nie wyjeżdża z miasta. Będąc przekonanym, że zawsze ktoś wpuści, można się srogo przejechać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Zebrzysta_Zebra: Oczywiście że mam. Mieszkam również w DE i często jeżdżę po tym kraju, myślę iż więcej niż Ty.
Normalne jest dla mnie i dla normalnych ludzi (czymkolwiek jadących) w tym kraju że obojętnie co włącza się do ruchu to zmienia się pas na lewy/środkowy o ile mamy możliwość.
Z moich obserwacji mogę powiedzieć że właśnie jak w Twoim przykładzie tylko "Polish proud tracker" mają z tym problem. Litwin zjedzie, Turek
  • Odpowiedz
@fishery: ale ja się nie ograniczam do Polski, czy do Europy. Akurat podejście „mój pas się kończy to muszą mnie wpuścić” i wtedy sru na lewo przy 60km/h jest popularne na całym świecie. Ani nie przyspieszą by bezpiecznie się wbić, ani nie zwolnią by się włączyć za kimś. Ciekawe jak ci ludzie funkcjonują, gdy autostrada lub inna ekspresówka jest na tyle zapchana, że nie ma możliwości zjechania im (szczególnie u nas,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NuklearnySzpadel: Jak funkcjonują? Doskonale.
Nawet rano, na zapchanej na max A100 w Berlinie da się zmienić bez problemu pasy.
Magiczne i nieosiągalne dla Polaków: wrzucasz kierunek i robi się miejsce abyś bez problemu zmienił pas...
Po prostu coś o czym piszę: kultura wobec innych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@NuklearnySzpadel: @fishery:
Nie ma co podsumowywać sytuacji bo wy o czymś innym jak OP, tak Niemcy mają kulturę jazdy jeżeli chodzi o zmianę pasa ale są tez kompletnymi debilami jeżeli chodzi o sprawne włączanie się z pasa rozbiegowego, wyjeżdżają sobie spacerowym tempem i nie rozpędzają się mimo ze do tego ten pas służy w efekcie tworzą niebezpieczne sytuacje, więc skończcie marudzić jak nie macie pojęcia o temacie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Zebrzysta_Zebra: Czy jeździmy lepiej? W niektórych aspektach tak, w innych nie. Ja natomiast zauważyłem, że u nas za to pas rozbiegowy parzy i wszyscy starają się zmienić pas jak najszybciej zapominając przy tym że trzeba przyspieszyć, a najlepiej od razu wjechać na lewy pas bo tir 500 metrow przed nami.
  • Odpowiedz