Wpis z mikrobloga

Planuję sobie wypad na rowerze gdzieś gdzie jeszcze nie byłem więc patrzę na Google Maps i co widzę?!

Po lewej stronie (!) ulokowany CIĄG PIESZO ROWEROWY zbudowany w następujący sposób:
1. możliwość wjechania nań tylko po przejściu dla pieszych
2. ułożona frezem do góry kostka bauma powodująca nieznośne wibracje
3. co 30 - 50 metrów wyjazdy z posesji obniżone 2 - 3 cm krawężnikiem i kostka ułożona w innym układzie
4. co 100 - 200 metrów przejazdy przez jezdnie gdzie CPR nagle się kończy i zaczyna po drugiej stronie - więc teoretycznie, zgodnie z przepisami powinienem co chwilę zsiadać z roweru i go przetaczać.

Na szczęście cały CPR kończy się w taki sposób i w takim miejscu, że w żaden sposób nie można się z niego włączyć do ruchu (wyjazd w miejscu gdzie jest "podwójna ciągła"). No ale "_co tam jęczysz #!$%@? pedalarzu, co ci nie pasuje w tej ścieżce rowerowej, spierd****j z mojej gładkiej, prostej ulicy_". Ścieżka jest? Jest! To, że stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia cyklisty (rower może się na niej dosłownie rozsypać) to już kierowców nie interesuje.

#rower #warszawa #mazowieckie #serock #zegrze #szosa #sport
Pobierz PanBulibu - Planuję sobie wypad na rowerze gdzieś gdzie jeszcze nie byłem więc patrzę...
źródło: comment_1626687177yYj32OMOamyZNsqn3T3yXa.jpg
  • 24
@PanBulibu: jak jeździsz rowerem 40-50km/h to nie ma dla kierowców aż takiego problemu, najgorsi są ci co jadą 15km/h a obok mają własnie dla siebie ściezke na takie tempo, nierówna kostka, wjazdy na posesje itd. to specjalnie dla takich maruderów
@PanBulibu: też tak jeżdże i dlatego wybieram boczne drogi, jak nie ma to jadę w inne miejsce bo niestety uważam że jestem za wolny na takie drogi ¯\_(ツ)_/¯ a po gównianej ścieżce też nie mam zamiaru jechać
@PanBulibu: jesli planujesz robic „wypad rowerowy” i uwzgledniasz dk62 czyli ciężarową obwodnice Warszawy to mysle ze jednak sciezka rowerowa jest dla ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jak robie wycieczki na szosie to omijam takie miejsca, jak sie nie da, to jade po sciezce, przeciez treningu nie robisz ani grupeto nie ciśniesz. Jak sciezka skacze ze strony na strone to kade tylko fragmentami na ktore da sie
To, że stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia cyklisty (rower może się na niej dosłownie rozsypać)


@PanBulibu: ps: przy sporej nadwadze polecam jednak zwolnić jadac po trylince czy innym bruku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanBulibu: takie drogi, o ile się da, lepiej po prostu omijać, bo przyjemność żadna, a gdybyś jechał asfaltem to jest szansa trafić na jakiegoś frustrata. Gdyby to była faktycznie droga rowerowa to nawet kostkę dałoby się przeżyć, ale to wygląda raczej jak chodnik z postawionym znakiem. Nawet ten wyjazd to nie jest raczej zjazd z drogi tylko dojazd do działki zrobiony "na zaś".
Po tym jak musiałem uciekać kilka razy przed samochodami na ulicę bo wyskakiwali z wyjazdów - świadomie odpuszczam jazdę takimi rejonami xd


@Wyrewolwerowanyrewolwer: nie ma co byc legalista i cisnac kazdym wioskowym ddr - ewentualny mandat to 50 pln. Z drugiej strony pchanie sie na jedna z najbardziej objezdzanych przez tiry krajowek jest chyba jeszcze mniej rozsadne niz jazda po tejze sciezce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanBulibu: coś z Łódzkiego podwórka, niby wszystko ok, ale na tym wjeździe (po drugiej stronie ulicy jest zjazd ze ścieżki) zawsze po deszczu zbiera się pełno piachu bo Szczecińska opada lekko w dół w tą stronę. Piachu zbiera się tyle, że bardzo łatwo o glebę na teoretycznie bezpiecznym odcinku. No i oczywiście 2 pasy do wjazdu na rondo, wielokrotnie hamowałem przed debilem na wewnętrznym pasie który po prostu wjechał na rondo
Pobierz babool - @PanBulibu: coś z Łódzkiego podwórka, niby wszystko ok, ale na tym wjeździe ...
źródło: comment_1626701494jkLBksmGeNEzuQqdU1eqhe.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu: coś z Łódzkiego podwórka, niby wszystko ok, ale na tym wjeździe (po drugiej stronie ulicy jest zjazd ze ścieżki) zawsze po deszczu zbiera się pełno piachu bo Szczecińska opada lekko w dół w tą stronę. Piachu zbiera się tyle, że bardzo łatwo o glebę na teoretycznie bezpiecznym odcinku. No i oczywiście 2 pasy do wjazdu na rondo, wielokrotnie hamowałem przed debilem na wewnętrznym pasie który po prostu wjechał na rondo