Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Erwos: w sensie, że dzisiaj przychodzisz i za miesiąc masz wiatę u siebie? No nie. W tej chwili już nie przyjmuje zleceń na ten rok. Mam jeszcze jakieś miejsce, ale wiem, że muszę mieć dla stałych klientów.

No ale jak teraz przyjdziesz i się umówimy, że na wiosnę robimy to wiosna w miesiąc powstanie na luzie. Samej pracy na miejscu jest na dwa tygodnie mniej więcej.

@vertoo: dałem znać jaką
  • Odpowiedz
  • 2
@Powuyo wrzucam poniżej zdjęcie fv, najtańszy tartak w okolicy jaki znalazłem albo jedyny co robił belki 7.5m xd

Tak mówił 19000 ale bez dołków pod beton. Generalnie szczerze mówiąc, wyznaję sposób życia "#!$%@? to sam" i zamknę się w maks 6500 ale fakt, że nie licząc wylewki pod słupy pieprze się już po pracy 2tygodnie i coś już poprawiałem ( ͡º ͜ʖ͡º). W każdym bądź razie został
bakter - @Powuyo wrzucam poniżej zdjęcie fv, najtańszy tartak w okolicy jaki znalazłe...

źródło: comment_16267295530xRn6uyOzmNvwpF2FvKQr4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Powuyo: nie chodziło mi o terminy, tylko o zakres prac :) dzięki za info. Pytanko, jak się ogłaszasz, poczta pantoflowa, czy coś jeszcze ?
  • Odpowiedz
@Powuyo: Cholera, jak ja się cieszę że moja rodzina ma las i drewno mamy swoje xD. Stawiana u nas była wiata na samochód, cztery słupy + dach z blachy spadający w jedną stronę + kostka pod tym, wszystko własnym sumptem, jedynie kostka kupiona żeby wyłożyć. Aż ojca zapytam jutro ile to wyszło plus minus.
  • Odpowiedz
@Powuyo: 10m3 drzewa to w dalszym ciągu nie wiem skąd 50k, ja kupujes strugany kubik po 1900 aktualnie..., choć fakt ceny szaleją tak że chyba człowiek będzie interes zwijał.
  • Odpowiedz
@Powuyo: Spoko, wszystko do czasu aż PWINGiK wpadnie z wizytą ;) Potem te "rzeczy na dziko" trzeba tylko rozbierać za pieniądze. Skoro powołujesz się na Polskę Powiatową to pomyśl ilu życzliwych sąsiadów jest wokół ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bakter: ogólnie dobra cena drewna. Bardzo dobra. Wątpię, że w tej chwili nadal taka jest, ale słyszałem, że są rejony Polski, do których podwyżka cen drewna w tartakach nie dotarła albo nie była taka duża.

U mnie drewno od czerwca podrożało o 50%. W lasach podrożało prawie 100%.

@Erwos: nie ogłaszam się nigdzie. Z polecenia raczej.

@kolejnekontonawypok: nie no wiadomo, że ze szwagrem się zrobi taniej. Ale ja płace
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sarcasm: kupuje drewno w lesie i samemu przecieram. M^3 heblowane to sprzedaje po 2200 zł.

Zwróć uwagę na to, że żeby wyciąć taka kantówke 16x16 drzewa z pominięciem rdzenia to to też już nie idzie C1 tylko A/B3. A takie drzewo w lesie w nowej cenie kosztuje 600-700 zł za m^3
  • Odpowiedz
  • 0
@Powuyo No ja jestem z dolnego Śląska . Na tym tartaku mają bardzo dużo drzewa na placu więc może stare stany jeszcze sprzedawali w dobrych cenach. Jak dzwoniłem ostatnio do innego tartaku to za belkę 140x140x6000 gościu powiedzial mi 180 ale nic nie mówił o rachunku ;p
  • Odpowiedz
@Powuyo stawiam w ogrodzie pergolę 5x8m - stopy aluminiowe, każdy bok + sufit to rolety sterowane bezprzewodowo (Somfy), żeby móc to z każdej strony zamknąć. Koszt - 70k zł.

Wycenialem w dwóch firmach, w obu przypadkach praktycznie ten sam zakres cenowy.

Materiały i robocizna wybiły mocno w górę :)
  • Odpowiedz