Wpis z mikrobloga

@Powuyo: To, że podlega zgłoszeniu to nie ma zanczenia, to kwestia procedury pozwolenie, czy jak piszesz zgłoszenia, że sie buduje coś, ale każda budowla podlega zasadom budowlanym ( normy, warunki techniczne, sztuka budowlana). Tak to jest luka, bo jak rysowałem ostatnio domek 35m2 to poszedł bez obliczeń, ale użyłem tam rozwiazań spełniających normy które znam z doświadczenia, przez analogię, tyle, że pod rysunkiem nie byłem podpisany i faktycznie jak cos jebnie
  • Odpowiedz
  • 0
@leesiuu wymiary liczy się zabudowy, czyli dokładnie rzecz biorąc powierzchnia z słupów przy podstawie. Jeżeli dach z każdej strony wystaje po 0,5 metra z obrysu zostaje 5*8 czyli 40 metrów. Sam mam wiatę +-60 metrów ale zabudowa to 49 i git malina.
  • Odpowiedz
  • 1
@Powuyo w lutym zamówiłem wiate 60 metrów kw, jednospadowa z deskowaniem słupy i belki 15*15cm.
Do tego mały taras z desek około 10mk.
Wyszło 20k z blachodachówką rynnami i robotą

Współczuję tym.co się teraz budują. Z drugiej strony kto bogatemu zabroni ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bez_znaczenia: no zwykle robię krokwiowo jętkowy dach. Czasami z kalenica. Ale tam nigdy nie czopuje bo ma być tanio i szybko.

A tutaj chce zrobić coś innego. Nie liczyłem tego w żaden sposób ale na moje oko to wytrzyma. Tym bardziej że całość będzie czopowana. Najbardziej mnie martwią te "płatwie", które leżą po skosie. Ale nawet wcinając się w rame te 2 cm one już nie będą chciały zjeżdżać na dół.
  • Odpowiedz
@Powuyo: Te dwa dźwigary w środku z "płatwiami" ukośnymi to jest bomba- słupy-płatew ukośna- kleszcz/jętka (jest pojedynczy ale pracuje na rozciąganie jak kleszcze)- słup w osi kalenicy- miecze do kleszcza/jętki- miecze od słupa w osi kalenicy do płatwi ukośnych-płatew kalenicowa- i te chyba niewykonalne miecze w płaszzczyźnie połaci od płatwi ukośnej do płatwi kalencowej--- to jest magia. Te dwie osie beda pracowały jako dźwigary- coś jak kratownica, więc nie ma opcji
  • Odpowiedz
@kocia_mordka: tak, w zasadzie roboty jest więcej niż jest się w stanie przerobić.
@huntforfur: myślę, ze kluczem do zrozumienia ceny będzie zorientowanie się w nowych cenach drewna. Sprawdź też ile kosztuje grube drewno bo zaraz powiesz, że 45x145 jest za 1600 zł.
@bez_znaczenia: wątpię, że będzie mi się chciało coś dokładać jeżeli to będzie działać. Tym bardziej, że to dodatkowe koszty a ja mam wątpliwości czy to co obliczyłem
  • Odpowiedz
  • 0
@Powuyo chciałem robić u siebie altankę 3x4, zrobiłem sobie projekt, mam listę elementów ciętych i tak dalej. I Janusz z tartaku mnie #!$%@?ł, nie ma drewna chociaż miało być zarezerwowane ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ComboBreaker: nie ma czegoś takiego, że w dwóch kliknięciach zrobisz połączenie ciesielskie i jeszcze sobie wybierzerz rozmiar i typ z listy. Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie modelować czopy. No ale ja tego nie robie.

@Promo: Ciężko tak powiedzieć, dopiero po robocie widzisz ile zostało. Bo zawsze na czymś popłyniesz generalnie. Coś się #!$%@? i na koniec sie okazuje, że do roboty to dopłaciłeś.
  • Odpowiedz