Wpis z mikrobloga

a wy paljaczki #!$%@? w januszeksie na stypendium dla Ukrainca 1200zl bo ma karte paljaka z bazarku XDDDD i tak od wielu lat, tylko w chlewie takie rzeczy sa mozliwe XDDD


@Lepper3001: a potem dostan depresji i idz na terapie do Ukrainca za 150zl/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cygan_Wojtus: A ja studiowałem z Ukraińcami i jestem „rasistą” wobec nich. To byli takie #!$%@?, że głowa mała. Np. wykładowca podał jakiś termin albo zadał jakieś zadanie i kazał Ukraińcowi przekazać dla roku a ten przekazał tylko innym Ukraińcom, tak się działo cały czas.
  • Odpowiedz
U mnie w grupie mamy Rosjankę, która normalnie chodzi z Polakami na studia stacjonarne, ale płaci jak za niestacjonarne.


@michal17: Nie prawda, rosjanie nie płacą jak za niestacjonarne tylko w Euro 2-3x tyle
  • Odpowiedz
Ale fikoł, gdzie niby za darmo studiowali Polacy?


@Qiub92: masz info z 2015 roku:

Zupełnie bezpłatne studia oferują swoim obywatelom (i co ważne – również obywatelom Unii Europejskiej) Finlandia, Szwecja i Norwegia. Odnosi się to również do Szkocji, gdzie płacić nie muszą Szkoci i studenci z UE, ale muszą ci, którzy przyjeżdżają z innych części Wielkiej Brytanii.

17 lis 2015 http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/studia-za-granica-ile-kosztuja-gdzie-sa-darmowe/5155xc

I z 2020 :-)

Studia za darmo oferują takie kraje
  • Odpowiedz
@juzwos: Ja #!$%@?ę. Zdawałam na stosowaną na UJ jakiś czas temu to matura się w ogóle nie liczyła, na 1 miejsce były 33 osoby. Dostaliśmy na egzamin lekturę Kępińskiego którą mogłam cytować w całości i wiele stron testów na inteligencję które były większą kosą od testów Mensy, w uj trudne, przygotowywałam się razem ze znajomym 3 miesiące, mózg mi parował.
Dostawali się mega geniusze, jakieś 10% geniuszy a reszta to znajomi
  • Odpowiedz
polskie uczelnie dla polaków

zagraniczne uczelnie dla zagraniczniaków i polaków


@teoriastrun: Nie chodzi o to, że polska uczelnia dla Polaków. Chodzi o to, że Ukrainiec sobie kupi stosunkowo tanio maturę na 100% i taka matura jest na polskiej uczelni akceptowana. Nie jest łatwo oszukać polską maturę, żeby zdać ją na 100% i nie jest to zjawisko powszechne. Zresztą amerykańskie SAT (odpowiednik matury) też były oszukiwane przez podstawianie ludzi. Ale nadal przy
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: No dobra, wiem gdzie mogą studiować za darmo, a gdzie studiowali? Ilu myślisz Polaków studiowało w Finlandii czy na Cyprze? Znam paru Polaków którzy studiowali na Słowacji i w Szkocji, ale rodzice każdego z nich płacili gruuube siano żeby mogli zostać lekarzami czy prawnikami.
  • Odpowiedz
Ale fikoł, gdzie niby za darmo studiowali Polacy?

No dobra, wiem gdzie mogą studiować za darmo, a gdzie studiowali?


@Qiub92: powtórzę się, to, że czegoś nie wiesz, nie oznacza, że to nie istnieje...

Jeszcze kilkanaście lat temu studia zagraniczne wydawały się młodym Polakom niemal nieosiągalnym marzeniem. Dzisiaj poza granicami Polski studiuje już 50 tysięcy Polaków. https://www.newsweek.pl/biznes/studia-za-granica-mlodzi-polacy-ucza-sie-na-zachodzie/g0k0thm
  • Odpowiedz
nie żebym coś miał do Ukraińców, bo ich lubię, ale dziwne to że wszystko mają za free (edukacja, opieka medyczna) nie będąc nawet w Unii


@UlicznyPoeta: w całej Europie młodzi ludzie fundują godne życie starym. Młodych ludzi zaczyna brakować, do tego coraz częściej nie chcą brać udziału w tym systemie (NEET). Zachodnia Europa zaprosiła (a w zasadzie zwabiła hajsem) do siebie Afrykańczyków, a my Ukraińców i Białorusinów. Koniec końców uważam że
  • Odpowiedz