Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu (rok lub dwa) mam problemy z lewą nogą.
Tzn. nic poważnego, lekkie dolegliwości bólowe w okolicach kolana przy wysiłku i szybkich zwrotach.
Ból w kolanie sprawia mi np. siad skrzyżny lub próba wstania na jednej nodze.
Ciągnie mnie z tyłu przy maksymalnym wyprostowaniu, ale boli też pod rzepką przy podniesieniu czegoś ciężkiego.

Ostatnio w trakcie meczu coś źle stanąłem i nie mogłem wyprostować nogi przez 2 dni (ból z tyłu na zgięciu).

Zanim coś się stanie poważnego, chciałbym żeby jakiś kompetentny lekarz na to spojrzał, zlecił jakieś badania i powiedział co mi jest i czy warto podjąć jakąś fizjoterapię czy może zrobić dłuższą przerwę od grania.

Gram amatorsko, ale chciałbym żeby zajęto się mną profesjonalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dajcie proszę jakieś namiary jak macie

#trojmiasto #zdrowie #sport #pilkanozna #fizjoterapia
  • 8
@budyn: u mnie lekkie pęknięcie łąkotki, punktowa chondromalacja IV stopnia, przyparcie boczne rzepki - generalnie diagnoza troche #!$%@? bo bóle były lekkie i myślałem że skonczy sie na kilku wizytach i fizjo i problem minie. Aktualnie wybieram się do fizjo z tym, aczkolwiek wiem że pewnych uszkodzeń mechanicznych nie jestem w stanie naprawić ćwiczeniami.
@budyn:

https://www.rehasport.pl/ortopeda/gdansk/kolano,ct,s

więc tak:
Lek. Paweł Rybak - miałem z nim styczność zaraz po zerwaniu więzadeł w kolanie ~2013 - dobry specjalista, ale moim zdaniem "średnio przyjemny". Miałem mocne wrażenie, że "byle odbębnić i następny proszę".

Lek. Maciej Pawlak - Po prostu spec (chyba najlepszy w Polsce, jeśli chodzi o kolano). Robił mi rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego ~2014. Chodzę, biegam, śmigam - polecam.

Lek. Michał Osowski - Polecam - byłem u