Wpis z mikrobloga

Do mojego rodzinnego domu wreszcie podłączają światłowód, w związku z tym chciałbym sobie tam z jednego pokoju zrobić coś ala biuro bo pracowanie z ciasnego mieszkania z małym dzieckiem to nie jest to co tygryski lubią najbardziej.

Dom składa sie z parteru, 1 piętra i zaadoptowaniej piwnicy, router stoi na parterze, a biuro ma być w piwnicy. Pojawia sie pytanie jak to zrobić? Sieć średnio rozchodzi sie przez stropy, jak byłem młodszy używaliśmy repeaterów które może sie nadawały do oglądania jutuba i czasami filmów dla dorosłych ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie nadają się do pracy. Zastanawiam sie jak to ugryźć. Myślę o wywierceniu dziury do piwnicy i puszczeniu kabla np. rj45. Ten kabel wpiąć do jakiegoś routera który będzie mi służył jako switch i access point. Ma to sens? Jak zrobiłyby to wykopki?

#pracazdalna #praca #pracait #siecikomputerowe #sieci
  • 4
@kacpi_123 kabel to kabel. Wbrew pozorom dziura w suficie to nie taki wielki problem, po kilku próbach i mych rozwiązań w końcu po całej chałupie rozciagnalem sobie skrętkę. Najpierw kombinowałem z wifi, sokiem w trybie mostu na pietrze, sprawdzałem też adaptery powerline - wtykasz w gniazda sieciowe jednego obwodu i w to puszczasz ethernet - nawet działało ale akurat nie tam gdzie miałem potrzebę. W końcu się wkurzyłem i wszędzie mam ethernet.
@kacpi_123: jak już robić to porządnie - kabel od routera do jakiegoś dobrego switcha a z niego rozprowadzenie po domu, np. do jakichś korytek z gniazdami nasciennymi lub nie jak kto woli