Wpis z mikrobloga

@Incelariusz: A co to znaczy lepszy? Czy 100% w ukraińskiej szkole odzwierciedla to samo co 100% na maturze w Polsce? Zresztą co było udowodnione w innych postach uczelnie mogą porównywać i punktować świadectwa ukończenia szkoły na Ukrainie / Białorusi z polskimi maturami (Polak bez matury nigdzie się nie dostanie) co jest kompletnym absurdem. Rekrutacja jest niemiarodajna. Rozwiązaniem mogłyby być egzaminy wstępne dla obcokrajowców o poziomie zbliżonym do polskich matur.
@Incelariusz: A wiesz kto za to płaci? Teraz zagadka - kto pierwszy wyjedzie do Niemiec? Saszka czy Mariusz? Jeżeli wyjedzie Mariusz to szkoda (w sumie nie dziwię mu się ucieczki z PRL), ale jego rodzice zapłacili za jego studia. Saszka wpada jak po swoje, żeby mieć dyplom z UE i za 5 lat jedzie do Niemiec. Jeszcze szkoła nauczy go niemieckiego. Zajebiście xD
Wołam Julki,bo chcę poczytać fikołki

#neuropa #julka #
@Incelariusz: @kejmilek:

Na całym świecie obowiązuje międzynarodowa matura, podchodzi się do matury lokalnej lub zdaje się egzaminy wstępne.

Na jakiej podstawie polskie państwo wypłaca stypendia i finansuje studia obywatelom spoza UE?
Co najwyżej kredyty powinno proponować.

Jednak wiadomo, że tu nie chodzi o logikę i sprawiedliwość tylko o pieniądze i zasilenie narodu polskiego elementem napływowym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Incelariusz: jakiś rok-dwa temu oglądałem kilka vlogów ukraińskich imigrantów. kilkakrotnie słyszałem jak chwalili polski system edukacji za to, że na egzamin nie trzeba przynosić prezentów. więc ta matura na 100% to nie za bardzo musi odzwierciedlać poziom wiedzy
@PotwornyKogut: No tam prawko można za kasę zrobić, nie potrafiąc jeździć. Znam jednego Ukraińca i studiował prawo, będąc w Polsce na innym kierunku (mało prestiżowym) i nasza sesja go tak pochłaniała, że gość nie wychodził z akademika. Fakt może jakieś kwestię językowe ale ja znim normalnie rozmawiałem i raczej po 3 latach w Polsce nie powinien mieć problemu.