Wpis z mikrobloga

W zeszłym roku we wrześniu w mojej okolicy był głośny wypadek. Ktoś na drodze powiatowej (chyba) potrącił śmiertelnie rowerzystkę. Sprawcą uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko okazało się, że potrącona to młoda lokalna dziennikarka. Jechała rowerem szosowym.

Kilka dni później znaleziono sprawców. Był to mody gówniarz i 2 pasażerów jadących niebieskim busem. Policja doszła do niego po elementach pojazdu na miejscu zdarzenia i dzięki informatorom. Sprawca był przyłapany w momencie wymiany uszkodzonych elementów na swoim podwórku.

Oczywiście od razu po wypadku wszyscy wieszali psy na chłopaku, że zabił niewinna kobietę itd.

Teraz coś ode mnie. W dniu tragedii przed godziną 14 przejeżdżałem przez miejscowość w okolicy zdarzenia. Przede mną jechał jakiś SUV. Nagle w środku miasta z podporządkowanej #!$%@?ł jakiś turbo profesjonalny kolarz w obcisłych gatkach. Oczywiście #!$%@?ł prosto przed maskę suva i dalej sobie jechał środkiem pasa. Nawet nie hamował na skrzyżowaniu. Auto przede mną oraz ja musieliśmy hamować dość gwałtownie. Pierwsza moja myśl to „długo nie pożyjesz z taką jazdą”. A wieczorem dostałem zdjęcia z wypadku i tam kobieta w tym samym stroju i ten sam rower.

Dzisiaj na lokalnym portalu przeczytałem artykuł, że prokuratura wycofuje większość zarzutów w kierunku "sprawcy" ponieważ ustalono, że to rowerzystka wyjechała z podporządkowanej drogi pod koła busa. Więc niestety rację, długo nie pożyła

https://chodziez.naszemiasto.pl/smierc-anny-karbowniczak-prokuratura-wycofala-wiekszosc/ar/c1-8381936

#rower #polskiedrogi #wypadek
  • 41
niestety prawo i propaganda w tv zachęca pedalarzy do wyłączenia rozumu. Dlatego wszelkim niechronionym użytkownikom dróg trzeba odebrać wszelakie przywileje, prawa tak by to oni sami przed sobą w pierwszej kolejności odpowiadali za swoje bezpieczeństwo.


@Singularity00:
Nagle w środku miasta z podporządkowanej #!$%@?ł jakiś turbo profesjonalny kolarz w obcisłych gatkach. Oczywiście #!$%@?ł prosto przed maskę suva i dalej sobie jechał środkiem pasa. Nawet nie hamował na skrzyżowaniu. Auto przede mną oraz ja musieliśmy hamować dość gwałtownie. Pierwsza moja myśl to „długo nie pożyjesz z taką jazdą”. A wieczorem dostałem zdjęcia z wypadku i tam kobieta w tym samym stroju i ten sam rower.


@zeta_: A to i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zeta_:

Dziennikarka która dostawała pogróżki bo krytykowała miejscową prokuraturę i policję za śmierć dziecka.
Dzień po pogróżkach nie żyła. Goście którzy to zrobili pomimo nie udzielania pierwszej pomocy i zacieraniu śladów nie zostali skazani przez miejscową prokuraturę. Gdy ich zatrzymawono byli pod wpływem amfetaminy i alkoholu.
wiesz że niechroniony uczestnik to także pieszy? Twoje dziecko, babcia ojciec?

Jak ktoś zginie na pasach to też powiedz że to ich wina?

Bo powinien pół godziny czekać aż ktoś go łaskawie przepuści?


@Matpiotr: Tak powiem tak jezeli np nocą na nieoświetlonym przejściu i bez żadnych elementów odblaskowych na sobie wejdzie prosto pod prawidłowo jadące auto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zeta_: Rowerzyści powinni przyjąć sobie tekst który mi powiedział instruktor jak prawko robiłem "na cmentarzu jest w #!$%@? osób którym w epitafium można wpisać "miałem pierwszeństwo""