Wpis z mikrobloga

Macie własne sposoby na spamerów dzwoniących w sprawie fotowoltaiki, pokazów kołdry czy innych garnków?

Normalnie to ich blokuję zanim jeszcze podniosę słuchawkę, ale gdy mam wolny czas to lubię się trochę z nimi pobawić. Moje ulubione sposoby to:
- dźwięk na pełną głośność i włączone "Scotland the brave" na głośnikach
- odpowiadanie ciągle "tak"
- zadawanie pytania: "Czy ma pan/pani skończoną szkołę średnią?" w przypadku odpowiedzi typu "Nie/A co to ma do rzeczy?" odpowiadanie "Bo słychać to po panu/pani", a potem gdy ktoś się zdenerwuje to odpowiadam, że "rozmowa jest nagrywana i będzie przesłana panu/pani przełożonemu"
- podawanie losowych danych (np. na pytanie "Czy mieszka Pan w Wielkopolsce?" - "Ja jestem z Mazowsza", zwykle potem kontynuują i starają się ogarnąć coś w Mazowszu, więc jak pyta o miasto to odpowiadam Katowice xD)
- zaczęcie normalnie rozmowy żeby po 10 sekundach beknąć im do mikrofonu
- przedstawianie się jakbym odbierał telefon w urzędzie miejskim np.: Inspektor podatkowy Niochland Niochlandowicz, urząd skarbowy w Bździszynie Dolnym, w czym mogę pomóc? (rzadko przeze mnie stosowane z powodu odpowiedzialności karnej chyba xD)

I zanim ktoś mi napisze: TO TEŻ SĄ LUDZIE I ONI UCZCIWIE PRACUJĄ I CHCĄ ZAROBIĆ...
To odpowiem: owszem, jednakże wydzwanianie do mnie po kilka razy w tygodniu z ofertą, kiedy mówiłem z 5 razy, że "nie jestem zainteresowany", jest bardzo męczące, a zgodnie ze starotestamentową żydowską maksymą: Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

#spamerzy #telemarketing #marketerzy #niewiemjaktootagowac
  • 1