Wpis z mikrobloga

@ghandi92:

>przydatnych umiejętności

>programowania


Nie wiem co ludzie na wypoku mają z tym programowaniem. xD 95%< osób nie będzie miało z tego żadnego pożytku. O ile matematyka może się przydać w życiu, o tyle programowanie przydaje się tylko w pracy. (No chyba że chcesz pisać apki na własny użytek, ale to trochę argument na siłę xD)

Uważam, że powinna być jakaś zajawka z programowania na lekcjach informatyki, ale to wszystko. Jeśli
@ghostface: wiek zgody to 15 lat dlatego pozwólmy postępowcom uczyć 7 letnie dzieci masturbacji i uczmy ich że jak chcą mogą zmienić płeć albo w ogóle jej nie mieć - to tak jakby dopuścić księży do prowadzenia wdż
@sawa12721: a kamienie to nie papu
@CzajnikZniszczenia: tak, jakieś przygotowanie do programowania lub nauka prostego języka w celu wyrobienia umiejętności logicznego myślenia, łączenia wątków przyczynowo-skutkowych, być może dla części z uczniów byłoby to przygotowanie do wykonywanej pracy ¯\(ツ)_/¯ pamiętam, że ja miałem w liceum chyba rok z Pascalem XD programować do tej pory nie potrafię (chyba że pralkę czy piekarnik XD) ale takie zajęcia były zdecydowanie lepiej spędzonym czasem niż kolejne 45 minut o tym jak
ale takie zajęcia były zdecydowanie lepiej spędzonym czasem niż kolejne 45 minut o tym jak to kiedyś w Polsce było ciężko i biednie bo bili nas Niemcy/Rosjanie/Szwedzi


@ghandi92: Tu się zgodzę. Co nie zmienia faktu, że przydatność jest moim zdaniem znikoma. Jeśli już mówisz o logice i związkach przyczynowo-skutkowych to tutaj o wiele przydatniejszym narzędziem byłaby nauka na temat weryfikacji różnych informacji, obrony przed manipulacją, czy czegoś w tym stylu.