Wpis z mikrobloga

01. bądź mną

02. kup sobie nRF9160 Feather IoT Development Board (https://www.jaredwolff.com/store/nrf9160-feather/) żeby zrobić trochę #programowanie na chipie nRF9160

03. kup sobie dwie takie + antenę za 5 dolców, bo będzie darmowa wysyłka

04. czekaj aż przybędzie do naszego państwa z kartonu

05. przyszedł email, że trzeba zrobić odprawę celną, no byłem na to przygotowany, przesyłka zero, jakieś tam cło od 203 dolców będzie, może ze 30 - 90zł

06. nadeszły wyliczenia: dla 300g koperty i wartości towaru UPS naliczył 627.64 PL opłat xD, bo wysyłka była darmowa więc sobie naliczyli, że gdyby nie była darmowa to najpewniej by kosztowała 2050zł i od tego jebs 23% VATu od wyimaginowanych kosztów przesyłki z dupy - seems legit ()

07. [śmiech przez łzy.gif]

08. #!$%@? gdzie ja mieszkam, w korei pólnocnej?

09. zobacz na dokumencie celnym że #!$%@? cenę za wysyłkę z dupy do każdej pozycji z faktury - PRZECIEŻ TO BYŁO W JEDNEJ, #!$%@? KOPERCIE ( ͠° °)

10. ja #!$%@?, nie daj boże a zamówiłbym #!$%@? paczkę nie wiem... #!$%@? rezystorów albo gwoździ np. 200szt za 5$ z darmową wysyłką, uuuu panie 200szt * 2050zł to najpewniej #!$%@? koszty wysyłki to by były 410 000zł - no tak, bo normalne ludzie tyle płacą za wysyłkę.... czyli #!$%@? tam można #!$%@?ć 94 300zł vatu co nie?

11. zobacz, że jak nie zapłacisz to dojebują 15zł za dzień za magazynowanie (°°

12. #!$%@? nie wiem co dalej, chyba #komornik ¯\_(ツ)_/¯ bo nie zamierzam brać udziału w tym cyrku

Czy mogę się jakoś odwołać od tego burdelu, niech paka wraca do US?

#clo #kiciochpyta #podatki #gownowpis
  • 2
@WystraszoneWarzywo: zgodziłeś się na warunki, płać albo postepowanie nakazowe jak należność za skład + opłaty przekroczy taki limit jak przy kradzieży. Mają to obcykane. Następnym razem wyrób eori i zrób import jak człowiek.
@WystraszoneWarzywo: wrzuć commercial invoice które dostałeś a jak nie dostałeś to się kłóć że chcesz zobaczyć i sam zająć się tłumaczeniem i nadaniem kodu taryfy, tylko nie wiem czy bez rejestracji jako importer ci dadzą. Tam powinno być wyszczególnione shipping and handling na potrzeby vatu i nie zero chyba że sprzedający jest nieogar a wtedy kłóć się z nim żeby oficjalnie dostarczył poprawkę.
PS. a na przyszłość polecam Mouser i Digikey