Wpis z mikrobloga

"- Tak wygląda auto, które z impetem uderzyło w drzewo. Nie żyje 20-latek. Kierowca samochodu osobowego wyprzedzał kolumnę aut, stracił jednak panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że samochód owinął się wokół drzewa. Mężczyzna zmarł na miejscu."

#samochody #polskiedrogi #kierowcy

drugie zdj w komentarzu
Pobierz
źródło: comment_1627833390rBHISYfCQiej5vtPmQyuGl.jpg
  • 23
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@push3k-pro: to wszystko zależy od konkretnej sytuacji, większość polaków wyprzedza bez potrzeby i w niebezpiecznych miejscach

Natomiast sam nie widzę problemu jak mam wyprzedzić 2-3 auta na prostej drodze z widocznością na dwa kilometry do przodu, na przerywanej linii, bez skrzyżowań. To są warunki do wyprzedzania - tj. widoczność i odpowiednie miejsce, a mając pod nogą 400 koni i opony droższe niż niejedno auto wykopków manewr zajmuje parę sekund

@piotreeek:
@spere: typowe polskie gówno drogi - wąska, jednopasmowa z drzewami albo rowem zaraz przy jezdni.
Zamiast winić zmarłego należy gnębić zarządcę drogi dlaczego tam nie ma bariery energochłonnej. To kto jest winny nie zmieni tego, że drogi powinny być tak zrobione by wybaczać błędy czy głupotę.
@push3k-pro: cóż każdy jest tylko człowiekiem… a za błędy nie powinno się płacić życiem gdy da się ocalić nie zaniedbując stanu dróg.

Ujowe drogi są w każdym kraju


jednak to w Polsce są jedne z najgorszych w Europie. Do tego bieda a więc stan i wiek samochodów i mamy przepis na tragedie. Prędkość tutaj nic nie zmienia bo zderzenie z drzewem jest niebezpieczne przy każdej prędkości.

Nikt nie mówi, że wszędzie
jednak to w Polsce są jedne z najgorszych w Europie.


@Singularity00: Nie, nieprawda, zresztą to nic nie zmienia - masz się dostosować do warunków na drodze, nie na odwrót. Tak długo jak w Polsce kierowcy nie będą chcieli myśleć, tak długo będziemy w czołówce statystyk ciężkich wypadków. Te poważne wypadki się biorą z tego, że na trasach międzymiastowych kierowcy z kategorii "jeżdżę szybko, ale bezpiecznie" bujają się 110 i wyprzedzają dla
@push3k-pro: to Ty możesz tak robić jak chcesz.

Sam dobrze wiesz, że mam racje ale tego nie przyznasz więc wymyślasz co mogę a co nie.
To, że mówię jak jest nie znaczy, że sam się narażam. Mam to szczęście mieszkać w miejscu dobrze skomunikowanym i nie muszę na co dzień z najgorszych dróg korzystać ale nie oznacza to, że będę siedział cicho i udawał, że ofiary są winne. Nie są.