Wpis z mikrobloga

Opowiem Wam coś jako przestrogę. Moja siostra jest antyszczepionkowa, antylekarzowa i w ogóle wszystko anty. Jak była chora, na cokolwiek, to brała tylko witaminę C i leczyła się jakimiś ziółkami itp. U lekarza nie była od jakiś 10 lat, bo twierdziła, że sama ze wszystkiego wyleczy, aż nagle w ostatni poniedziałek trafiła do szpitala z gorączką 40° i ostrym brzuchem. Okazało się, że ma ogromny torbiel na jajniku i trzeba było ciąć. Lekarz był przerażony tym co zobaczył, bo w środku prawie wszystko gniło już od jakiegoś czasu. Skończyło się usunięciem jajowodów itp. Jak się okazało, już od dawna ją to bolało, ale leczyła się sama, nawet kupowała sobie jakieś perły królowej (jakieś woreczki z ziołami) i sobie je wsadzała, sami wiecie gdzie. Nie potrafię opisać jej głupoty, kobieta 44 lata i taka nieodpowiedzialna... Nawet dla samego swojego dziecka powinna się leczyć, żeby się nie przekręcić, ale cóż. Dodam jeszcze tyle, że nie opłacała składek zdrowotnych w Anglii, bo tam prowadzi działalność i musi teraz zapłacić za cały pobyt w szpitalu i za operację. Teraz apel do dziewczyn! Jeśli czujecie, że coś jest nie tak to chodźcie się badać! Bo to naprawdę nie są żarty! Amen #logikarozowychpaskow #rozowepaski #antyszczepionkowcy
  • 75
  • Odpowiedz
Teraz apel do dziewczyn! Jeśli czujecie, że coś jest nie tak to chodźcie się badać! Bo to naprawdę nie są żarty!


@nicalibres: a chłopaki to niech giną. ¯\_(ツ)_/¯

O, widzę że nie jestem pierwszy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nicalibres: te całe antyszczepionkowe poerdololo jest właśnie po to aby ludzie umierali, tylko sponsorowane jest przez kraj który u siebie zakazuje takiego gadania i oglądania tego , albo to się wymknęło spod kontroli, w każdym razie gówno
  • Odpowiedz
. Dodam jeszcze tyle, że nie opłacała składek zdrowotnych w Anglii, bo tam prowadzi działalność


@nicalibres: co to znaczy ze nie oplaca skladek zdrowotnych w Anglii? Skladki zdrowotne w Anglii to nie jest jakas opcjonalna opcja - albo twoja dzialalnosc spelnia wymogi, ze skladki trzeba placic, albo nie spelnia i wtedy skladki zdrowotne za przedsiebiorce odprowadza urzad skarbowy.
  • Odpowiedz
okulisty (raz w roku)

-badanie moczu (raz w roku), badanie kału na krew utajoną (raz w roku)

-badania krwi: morfologia, bilirubina, tsh, glukoza, lipidogram, got/ast, gpt/alt, wit. d3, żelazo, wit. b12 dla wegetarian i wegan (raz w roku)

-usg brzucha (raz na 2 lata), rtg klatki piersiowej (raz na 5 lat), ekg spoczynkowe (nie pamiętam jaka częstotliwość)

U facetów pewnie jeszcze usg jąder, prostaty i badanie testosteronu.


@atonsic9: Za #!$%@? by
  • Odpowiedz
, ale każdy robi ze swoim życiem co chce


@atonsic9: Ano, zgadza się. Znajdą się tacy, którzy powiedzą, że ta twoja lista to dużo za mało i koniecznie trzeba robić trzy razy tyle i dwa razy częściej. Nie ma na to jednej odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@nicalibres: @wykolejony: zluzujcie trochę majty, czy ja tu kogoś obrażam albo atakuję?

@atonsic9: A to poważnie? I kobiety tak robią? Wiem że w moim otoczeniu dziewczyny nieraz gadają o robieniu jakichś tam "wyników", ale wydawało mi się że to raczej okazjonalne, a nie regularne sprawy.

Gdybyś o to zapytała jakąś grupę mężczyzn, najpewniej okazałoby się że dokładnie żaden nie robi takiego zestawu co rok. Niektórzy robią jakiś tego rodzaju
  • Odpowiedz
-badania krwi: morfologia, bilirubina, tsh, glukoza, lipidogram, got/ast, gpt/alt, wit. d3, żelazo, wit. b12 dla wegetarian i wegan (raz w roku)


@atonsic9: 500zł pewnie
  • Odpowiedz
co to znaczy ze nie oplaca skladek zdrowotnych w Anglii? Skladki zdrowotne w Anglii to nie jest jakas opcjonalna opcja


@piwniczak: Ale to nie pasowało do dramatycznego wpisu. Nie podumała.
  • Odpowiedz