Wpis z mikrobloga

no nie bardzo. Tym bardziej że aborcja jest do 12 tygodnia. Serio, zobacz sobie jak to wygląda.


@Hrjk: No bardzo tym bardziej, że aborcja ma tu #!$%@? do rzeczy. A #!$%@?, ze dziecko z pomocą przeżyje jest śmieszne. Ponadto w kosmosie nie ma żadnego życia prócz tego, które my tam zawieźliśmy. Życie płodowe to okres spędzony od poczęcia do porodu. Tygodniami się nie można zasłaniać, bo to zwykła ignorancja.
Chodzi o pozostawienie wyboru temu promilowi matek, które maja ważny powód aby tej ciąży nie chcieć


@barmicwa: Delikatnie mówiąc trzeba być mocno nieogarniętym żeby zajść w ciążę gdy się jej nie chce.
Rozumiem natomiast trudne wybory ze względów medycznych i na pewno bym nie zakazywał aborcji w takich przypadkach. Jednak jakoś tam powinna być ona obwarowana prawnie bo jest to unicestwienie rozwijającej się, unikatowej, niepowtarzalnej istoty ludzkiej. Wydaje mi się że
krecik000 - > Chodzi o pozostawienie wyboru temu promilowi matek, które maja ważny po...
czy jak wywalisz taki płód z ciała matki to przeżyje samodzielnie? Bo bakterie sobie dają radę.


@Hrjk: A czy jak człowieka postawisz na marsie bez kombinezonu to przeżyje samodzielnie? Bakterie dają radę.

Ergo - człowiek to nie życie.

Tak się właśnie z wami gada - jak z dziećmi. Upośledzonymi.
@Kosmox30: @wojtas_mks: Bo to nie chodzi o to, że płód nie jest żywy. Chodzi o to, że on nie jest osobą, tak samo jak bakteria nie jest osobą, ziemniak nie jest osobą albo pies nie jest osobą ¯\_(ツ)_/¯

nikt nie twierdzi, że płód nie jest żywy, tylko że nie jest człowiekiem.


@NapalInTheMorning: To akurat argument, który słabo trafia do strony anty-choice, bo słowo "człowiek" jest wieloznaczne (tak jak np.
przeżyje samodzielnie


@Hrjk: Przepraszam bardzo co zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Jak coś, co nie żyje, może przeżyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°).

To w drugą stronę, czy jeśli jestem chory na tyle, że bez opieki umrę, to już nie jestem według tej definicji żywy?
Ale płód nie przeżyje nie dlatego że nie ma opieki, tylko dlatego że nie ma rozwiniętych płuc, funkcjonującego mózgu, rozwiniętego układu pokarmowego, itd. 26 tygodniowy płód nie przeżyje nawet z opieką, także jest straszną #!$%@?ą.


@Hrjk: 26 tygodniowe dziecko może przeżyć z opieką poza ciałem matki.

Bo to nie chodzi o to, że płód nie jest żywy.


@R187: O stary, teraz to pojechałeś. W sensie, że jak coś jest w
czy jak wywalisz taki płód z ciała matki to przeżyje samodzielnie? Bo bakterie sobie dają radę.


@Hrjk: tak... nazywa się to inkubator. Tylko mi nie mów, że to nie jest "samodzielnie" bo ty stałeś się samodzielny w wieku 18-30lat. Bez mamusi byś zdechł z głodu. A może dalej cię utrzumuje. Czyli nie jesteś człowiekiem?