Wpis z mikrobloga

Hej, na potrzeby pracy zdalnej i prywatnego PC chciałbym podłączyć do sieci domowego internetu dodatkowy switch w pokoju. Nie wiem jednak czy jest to możliwe. Obecnie posiadam połączenie jak na zdjęciach - kable do poszczególnych pokoi lecą z głównego switcha - w dwóch pokojach potrzebuję jednak rozgałęzienia, tak aby można było podłączyć wskazane 2 urządzenia jak laptop służbowy i PC jednocześnie bez notorycznego przełączania kabli. Podłączyłem takiego "podswitcha" w pokoju korzystając, z jedynego gniazda rj45 jednak nie rozgałęzia on sygnału - czy muszę dodatkowo coś ustawiać czy powinien on działać z miejsca? Pomijam kwestie źle zarobionych wtyczek - jak widać na zdjęciu tylko jeden kabel ma łącze 1gb, dwa nie są w użyciu a dwa pozostałe prawdopodobnie zostały źle zarobione. Switch testowałem na, wszystkich kablach i nie rozdziela on neta po podłączeniu do niego dwóch kabli wyjściowych i jednego wejściowego.
#internet #ustawienia #siecikomputerowe
BadWood - Hej, na potrzeby pracy zdalnej i prywatnego PC chciałbym podłączyć do sieci...

źródło: comment_1628539168hiG8EcdP56k21zlbLauaPB.jpg

Pobierz
  • 36
via Android
  • 0
@wypokowy_expert mam dwa identyczne switche, które chce podłączyć. Kable w ścianach kat 6a, próbowałem już na krótkich kablach kat 6a, też nie działa - po podłączeniu do "podswitcha" na urządzeniach mam komunikat "sieć niezidentyfikowana" choć mam wrażenie że PC wykrywa jakiekolwiek połączenie..
via Android
  • 0
@BadWood dodatkowym i w sumie obecnie większym problemem jest fakt nierównych prędkości na różnych kablach w pokojach. Jak widać na jednym ze zdjęć jeden z kabli ma dostępne 1gb, pozostale maks 100 MB - kiedy podłączam PC w swoim pokoju internet działa ale nie przekracza tych 100gb, kiedy podlączam laptop prędkość jest co prawda taka sama, ale połączenie jest zrywane co chwilę. W pozostałych dwóch pokojach gdzie też są puszczone kable taki
via Android
  • 0
@redarmy nie sprawdziłem :/ jutro po południu podłącze ponownie na krótko i sprawdzę bo zwinąłem sprzęt. Po samej diodzie widać jednak że kabel wejściowy do podswitcha łapie 1gb, laptopy natomiast przekraczają 100 mb.
@BadWood wszystko można sprawdzić ale ty najlepiej sprawdź takim zwyczajnym testerem poprawność wykonania połączenia czy z jednego punktu do drugiego wszystkie żyły przewodzą. Jak pisałem już wcześniej, niektóre przewody są słabo zarobione.