Wpis z mikrobloga

@SmutnyAnonekSuchodolski: minimalnie, duster 130 koni 2wd masz za 70500zł a suzuki 77500zł (mówię tu o promocji bo suzuki ma od roku te promocje na auta) ale wystarczy porównać co oferuje suzuki w podstawie, jakie systemy bezpieczeństwa, oświetlenie itd. żeby wiedzieć, że różnica w wyposażeniu i komforcie jazdy jest nieporównywalnie wyższa, jeżdziłem Tiguanem z 2018 i komfort bliższy do Volkswagena w Suzuki. Fakt, że w przypadku wersji z napędem na 4 koła
@osdpl: Tylko po co tempomat, nawet jak wbijesz te 140, to wyprzedzając na lewym znajdzie się ktoś kto będzie Ci mrugać byś w te pędy uciekał na prawy bo jedzie następca Kubicy.. a obrazek był poglądowy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Kufel_majonezu mega przydatna sprawa. Co prawda nie będziesz miał aktywnego ale też widzę nie do końca wiesz jak to działa - dajesz gazu i wbijasz na lewy. Potem schodzisz na prawy a prędkość spada aż np do 140 i potem tempomat ciągnie więc bezobslugowo. Aktywny lepszy ale to spore koszta dodać.
szczerze, przy dacii to wolę jeździć tą swoją mazdą z 2005


@Lardor:
Zardzewiała Mazda:
https://www.youtube.com/watch?v=banBlygDmxk
Nowa Dacia:
https://www.youtube.com/watch?v=pPZ002-7QX4
Ja tam bym jednak wolał Dacię.

czekaj do końca gwarancji panie kolego zobaczysz co się zacznie z tym dziać. Znajomemu teraz w Chevrolecie skończyła się gwarancja i nagle zaczynają się problemy ze wszystkim.


@Lardor: będzie się dziać to samo co z Mazdą, zacznie gnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@derton778: i bardzo dobry wybór. Też się zastanawiam dlaczego ludzie wolą za tą samą kasę kupić jakies zajechane auto z Niemiec, z którym nie wiadomo co będzie się działo. Tym bardziej że teraz ceny 3 letnich są niewiele niższe od nowych. A argumenty że w nowym coś się może też stać są bez sensu - po to jest gwarancja i spokój ¯\_(ツ)_/¯
@imargam_2137 przecież to robi setkę szybciej niż legendarne 1.9 xD
Masz 170 niuta przy 2500/2700 obrotów xD
Wbrew pozorom argument jest inwalidą, auto typowo miejskie/ do spokojnej jazdy a przyspieszenie 0-60 jest przyzwoite.
11 sekund nie jest dużym wynikiem jeżeli patrzymy na typowe wozidlo z A do B.
Wyobraź sobie że nie każdy pali kapcia spod skrzyżowania w klekocie pod maską.
Jakby jakakolwiek marka zrobiła prawilne 3.0 v6 z fabrycznym gazem (wzmocnione gniazda zaworowe i głowica), który wyświetla się w fabrycznych miejscach na zegarach po przełączeniu na gaz, to nawet dacie bym kupił
@derton778 wedle tego co wiem uturbione silniki są tańsze dla producentów a że dają więcej mocy zawojowały rynek. jak wszystko mają swoje wady i zalety. Turbo jest tez często w wolnossących silnikach i takie auta polecam. Wolnossący silnik zawsze będzie bardziej wytrzymały.
wyje ci skrzynia? Kupiłem Sandero III i to jest dramat. ASO odpycha mnie mówiąc że tak ma być i uwaga "Niektóre Dustery też tak wyją". Tylko że: 1) Co mnie obchodzą Dustery - ja mam Sandero. 2) Testowy samochód nie wył :)) 3) Takie rzeczy w nowym samochodzie w XXI wieku?! Nowym flagowym modelu marki?


@szczurek_87: hm, ciekawe. Ostatnio przejechałem się Dacią Spring w ramach Traficara i... jest dokładnie to samo
@Instrybutor_z_Orlenu jeździłem testowym autem... Pytałem użytkowników tego auta tutaj i na FB grupach - wszyscy twierdzą że nie mają takiego czegoś.

Tymczasem ASO robi wszystko żeby nie zająć się moim problemem. Nowe auto miało być remedium na używane. Niestety okazuje się że Renault ma w nosie klienta zaraz po tym jak zostawi swoje pieniądze.

Dzisiaj żałuję że nie wziąłem KIA Rio. Za Dacia Sandero III przemówiło do mnie LPG i podobny poziom
@Lardor: Słyszę to #!$%@? od wykopu o nowych samochodach które padają po maks. 100 tys. kilometrach naprawdę od 10 lat xd

Jak zmienisz te mazdę to prawdopodobnie kupisz auto które wykopek podobny do ciebie 10 lat temu skazał na zatarcie po 100 tys. kilometrów
clio w tym roku kupiliśmy z kobitą z tym silnikiem i też oczywista LPG, fajno się tym jeździ no i dość dynamiczny wozik


@elemenTH: Proszę Cię, nie opowiadaj takich bajek że to dynamiczny wozik bo ktoś jeszcze podchwyci i zrobisz z niego idiotę w towarzystwie...
@derton778: nie wiem jak jest w Polsce, ale w Niderlandach nowa dacia kosztuje 15k eur, za ta cene mozesz kupic 3-4 letnie bmw z oryginalntm przebiegiem rzedu 70kkm.

Moim zdaniem calkowicie inny komfort jazdy, przy takim przebiegu bmw nawet nie zaskrzypi gdzie dacia skezypi juz w salonie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piechun: może wśród dinozaurów, które wierzą w mity, że nowe auta się rozlatują po 5 latach. Juz od 15 lat to słyszę, że motoryzacja już to nie to samo co kiedyś a te auta nadal jeżdżą.
@ErikSkurveson: Ależ ja nie mówię ze nowe auta się rozpadną, sam mam auto z 2019 roku, 2006 ma żona i jeszcze mam jaguara z 1997 roku. Ja poprostu wyraziłem swoją opinie za co byłbym skłonny dopłacić i co z chęcią bym kupił.