Wpis z mikrobloga

Mireczki z #rzeszow i ogólnie #podkarpacie polecacie ten region do życia? Jakie są plusy i minusy? Zarobek zdalny jest, także możliwości zawodowe mnie nie martwią, chodzi mi generalnie o klimat, rozrywki, problemy dnia codziennego, które odkryć można dopiero spędzając więcej czasu na Podkarpaciu niż podczas wakacji w Bieszczadach. #kiciochpyta
  • 27
@korkodylek: Z plusów to na pewno niższe koszty niż w stolicy, czy wielkich miastach, aczkolwiek mieszkania i tak sporo poszły do góry. Jeśli pytasz to sam Rzeszów to nie oczekuj wiele atrakcji, tym bardziej kulturalnych. Nie dzieje się tu wiele. Z plusów to nieduże miasto (jeśli chodzi o centrum - bo w przeciągu lat miasto wciągnęło parę miejscowości, i terenowo jest spore), więc załatwisz sprawnie wszystkie sprawy. Korki, jak wszędzie, ale
@bavool: No tez właśnie chciałabym mieć fajny kontakt z lokalsami, angażować się w życie społeczności i żeby w przypadku gdybym się rozmnożyła, moje młode były akceptowane, ale nie za cenę zmieniania światopoglądu czy trzymania języka za zębami
@korkodylek: ogólnie jest fajnie, minus to infrastruktura i ciągłe korki (do Rzeszowa zjeżdżają masowo ludzie ze wsi, głównie po to żeby pójść do biedronki i do fryzjera)
a tak to są plusy, dużo fajnych barów, żabki, kioski, stragany z pysznymi warzywami są wszędzie, a to zdecydowanie plus, park, filharmonia, potężne galerie: Galeria Rzeszów, Grafika, Millenium Hall
czyli jak masz pracę to jest git, mam nadzieje że zrobią coś z tymi korkami
@korkodylek: Rzeszów jako stolica oraz miasteczka w ich pobliżu Łańcut,Dębica, Boguchwała to zupełnie inny świat/inna mentalność niż małe miasteczka pod Lubaczowem, czy w Beskidach, a wioski szczególnie z daleka od głównych szlaków komunikacyjnych to istny mentalny skansen.
Nie wiem co lubisz robić, ale jeżeli poza pracą chętnie aktywnie spędzasz czas to jest tu mnóstwo szlaków rowerowych, pieszych, lasów. Jeżeli lubisz górki to na południe od Rzeszowa, jeżeli wolisz płaskie tereny leśne
@korkodylek Gdybym moja pracę mógł wykonywać zdalnie nawet bym się nie zastanawiał i sam wyjechał na Podkarpacie. Rzygam już tymi dużymi miastami, z których każde wygląda identycznie.
@korkodylek: Ja polecam Rzeszów. Bardzo spokojne i bezpieczne miasto, jeśli planujesz rodzinę to opcja doskonała. Koszt życia niski w porównaniu do dużych polskich miast, a za to wszędzie jest blisko, wszystko jest na miejscu. Świetna gastronomia, kilka kin, teatrów, filharmonia i generalnie usługi na całkiem wysokim poziomie. Mocno rozbudowany handel, co niestety w weekendy ściąga pół województwa do rzeszowskich galerii. Oprócz tego niezłe lotnisko i Kraków w zasięgu 1.5h jazdy. Też
@korkodylek: #rzeszow jak najbardziej mogę polecić, parę plusów i minusów:
+ Rzeszów jest w miarę małym miastem (co bynajmniej nie znaczy, że nie ma korków, bo są xD) przez co jest idealny na rower/hulajkę, no i bolt/taksa w nocy do domu nie kosztuje cię pół dniówki tylko 15-30zł.
+ Rzeszowiacy to całkiem spoko ludzie
+ galerie, sklepy, punkty usługowe, siłownie, baseny itp.
+ #!$%@? Bieszczady <3
+ imo ładna architektura, i
Winkey - @korkodylek: #rzeszow jak najbardziej mogę polecić, parę plusów i minusów:
...

źródło: comment_1628884852dVquFTckLQ9TAMET0haqBu.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@korkodylek: jeśli chcesz się integrować z lokalną społecznością to lepiej uważaj, jako lokalny człowiek z zadupia kilkaset mieszkańców za dużo się nasłuchałam już o "mieszczuchach zasranych co się sprowadzili o chcą się rządzić". A jak jedna doniosła na księdza bo się jej coś nie spodobało to już w ogóle na niej wyjechali ( ͡° ͜ʖ ͡°)