Wpis z mikrobloga

Próbuję złożyć jakąś stację do pracy, popatrzcie proszę czy czegoś nie przeoczyłem, może coś warto podmienić.

Przeznaczenie to głównie praca w Adobe CC (indesign, PS, Illus okazjonalnie AE) i 3D (Blender, Substance Painter). Czasami muszę pracować z dużymi plikami, więc 2xm2 to dla mnie mus.

Budżet w okolicach tego co na obrazku przyjąłem.

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #pcmasterrace
Pobierz Thanos - Próbuję złożyć jakąś stację do pracy, popatrzcie proszę czy czegoś nie przeo...
źródło: comment_1629044802vMOxooy8tyJqCo4cpXRf4v.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Thanos: Zalety obudowy że szkłem z przodu kończą się na tym, że ładnie wygląda. Na MOBO można by zaoszczędzić ponad tysiąc, nie wiem po cholerę Ci takie wypasione przy tym Ryzenie. Zasilacz wystarczy 600w nawet w wypadku złotych sampli CPU/GPU i podkręcania ile wlezie.
@Thanos: Osobiście zasilacz do zmiany,buda, mobo, chłodzenie. Bez sensu brać 1kWh zasilacz jak na spokojnie 750W będzie z zapasem a będzie połowe tańszy, mobo do 5800x wystarczy Gigabyte X570 AORUS ELITE które jest tysiąc zł tańsze, ramy na 3600cl16 do tego przewiewną obudowę i liquid freezer ii 360 i masz temperatury marzenie, ode mnie coś takiego TU, wychodzi 600zł więcej ale masz 2TB dysku, fajne chłodzenie dobrej jakości płytę która
@Ralphs: w płycie mi głównie chodziło o minimum 2 sloty m2 gen4. Jeżeli chodzi o obudowę to przyznam szczerze, że wrzuciłem pierwszą lepszą która miała dużo miejsce na grafikę i odpowiednią głębokość pod chłodzenie. Zbiłem też zasilacz do 850w. Podkręcania żadnego nie planuje ale chcę, żeby było future-proof na tyle na ile się da.
Pobierz Thanos - @Ralphs: w płycie mi głównie chodziło o minimum 2 sloty m2 gen4. Jeżeli chod...
źródło: comment_16290523774xmnvpRSAUIKfwlPyTywd2.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thanos: Ryzen 9 3900X będzie do profesjonalnej pracy lepszy niż Ryzen 7 5800X, a to ta sama cena. Oczywiście kosztem (małym, ale jednak) wydajności w grach.

Brałbym chłodzenie lepszego kalibru bez względu na to który z tych dwóch procesorów ostatecznie weźmiesz. Scythe Fuma 2 najtańszy dużo sensowniejszy wybór. Potem masz Dark Rock Pro 4 od BeQuiet! o praktycznie tej samej wydajności no i potem potwora w postaci NH-D15 od Noctua'y ale
@XkemotX: dzięki wielkie, wezmę to pod uwagę. Przyznam, że głównie w tej stacji będzie używana grafika i szybkie dyski (rendering (cuda) i duże pliki, jakieś ścianki, rollupy, ciągle jakieś mniejsze rzeczy w 300dpi...) ale procesor też jest wysoko w potrzebach. Co do chłodzenia przyjąłem, prawdopodobnie przejdę na bequiet bo mam same dobre doświadczenia z tą marką.

Co do gier to raczej nie odczuję, gram głównie w indyki więc w tym temacie