Wpis z mikrobloga

@Tsewang: cmc, od biedy może być xtb. Tylko w xtb staraj się nie trzymać pozycji przez noc ze względu na koszty finansowania. A docelowo to micro e-mini futuresy na rynku regulowanym.
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź i namiary.

O xtb myślałem, chociaż nie wiem czy będzie lepszy niż moje konto w Bossa (metatrader). Bossa generalnie by mi wystarczyła, gdyby nie to, że czasami przy szybkich ruchach cen nie jestem w stanie otworzyć pozycji (nawet przy ustawionej w opcjach domyślnej dewiacji 700pipsów!) Nie wiem czy to problem z płynnością instrumentu czy jakiś inny.
Ciekaw jestem czy takie coś i rekwotowania zdarzają się też w cmc i
  • Odpowiedz
@Tsewang: xtb na pewno laguje po publikacji danych makro, nie sądzę żeby była to kwestia płynności bazowego futuresa, bo trudno sobie wyobrazić coś bardziej płynnego. Raczej źródła kwotowań CFD się rozjeżdżają
  • Odpowiedz
Jeśli za info o lagowaniu w xtb. W bossa występuje rekwotowanie, że nie mogę "złapać" pozycji za pomocą market order (limit order by raczej zadziałał, choć nie wiem z jak dużym poślizgiem).

Instrumenty CFD każde biuro może mieć inne (swoje) więc właśnie podejrzewam problem z płynnością na tym poziomie. Zastanawiam się czy brokerzy, którzy mają większe obroty/więcej klientów nie mają tego problemu z otwarciem pozycji przy 'szybkim' rynku.
  • Odpowiedz
mForex też mam - czasem działa lepiej niż Bossa, ale czasem dużo gorzej. Ostatecznie wolę bossę, zwłaszcza, że mForex pobiera dodatkowe prowizje, a spreadem prawie się nie różni.
  • Odpowiedz
@Tsewang: Za mikroloty faktycznie jest prowizja przy mini lotach juz jej nie ma.
Jeżeli chodzi o płynność działania to używam ich platformy od roku i nie zauważyłem problemów.
Z pewnością warto zwrócić uwagę czy gramy przeciwko brokerowi (market maker) czy na rynku STP i ECN
  • Odpowiedz