Wpis z mikrobloga

  • 0
@Riv31 są produkty które się nadają (bela, sigma, klient, linia pro z wyjątkiem vizio) a są i słabsze marketowki (np. Bono Black, połów aerozolu, odświeżacze powietrza). Jak każda firma są produkty lepsze i gorsze. Należy pamiętać, że K2 to przede wszystkim cena. Sam używam wielu produktów K2, mają bardzo dobre akcesoria w stosunku jakość/cena.
@goferek wpływ na to ile poleży wosk i jaki da efekt ma wiele czynników - stan lakieru, przygotowanie lakieru, nakładanie, warunki otoczenia przy nakładaniu, warunki atmosferyczne przy użytkowaniu, sposób mycia auta z woskiem etc. Złotego środka nie ma, ale z reguły woski syntetyczne leżą dłużej niż naturalne. Potem to już kwestia czy oczekujesz głębi koloru, wyciągnięcia płatków z metalicznego lakieru, czy żeby był szklisty jakby był mokry. To nie takie proste jak
@PanKracy582 nie, ale wyciąga piasek i tego typu syfy :D To bardziej pistolet ze sprężonym powietrzem, ale w niektórych filmach jak tym napieprzają to może wyglądać jak gąbka. Nawet jak nie to, to zobacz sobie z ciekawości, bo fajna sprawa.
@kimunyest95 niestety to prawda. Ciężko być detailerem bez garażu. Ale jak nie masz mega miękkiego lakieru po korekcie, i nie boisz się każdej mikro rysy, to da się utrzymać wygląd auta przez tydzień-dwa (zależnie od pogody) jakby dopiero wyjechało z myjni ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@UlicznyMatador: akurat w mojej Alfie lakier do mocarzy nie należy albo mi się tak wydaje. Dziadek mi to udowodnił jak próbował sprawdzić stan wycieraczek, bo u niego w Oplu to się odchylają od tak i mi obił rant maski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vlodek2532: Mam od razu pytanie jak dbać o skórzane elementy jak kierownica i gałka zmiany biegów - kupiłem colourlocka i nie mogę się za to zabrać bo obawiam się że coś uszkodzę.
Drugi temat to impregnacja siedzeń - bardzo kurzy mi się w aucie od siedzeń materiałowych i chciałbym to ograniczyć a w internecie za wiele info nie ma.
  • 1
@Sebastix jeśli chodzi o impregnację to najlepiej po praniu nałożyć impregnat. Kojarzę tylko dwa środki drogi gtechnic i tańszy tenzi detailer impregnacja.

Co do skór to trzeba działać i się nie bać. Środki CL są bezpieczne.
@Sebastix: odkurz dokładnie wnętrze, wymień filtr kabinowy. Ale mówiąc odkurz mam na myśli serio odkurzanie - czasami i 2h to mało by wszystko odkurzyć. Wspomagaj się szczotką, załóż latarkę czołową, uderzaj w materiał ręką tak długo aż przestaniesz widzieć podskakujący pył.
Ja bym się chętnie dowiedział jak dbać o powłokę ceramiczna. Nałożyłem w serwisie carpro finest na nowe auto i teraz nie do końca wiem co powinno się a czego nie robić.