Wpis z mikrobloga

Mirki, takie pytanie, bo sam dawno nie miałem TV - krótko mówiąc babcia mówiła, że mogła oglądać Polsat News, ale potem wyskoczyło jej na TV LG brak modułu CI.
TV: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-43lf510v
tutaj coś wyczytałem: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/inne/mux-4-z-wiekszym-zasiegiem-to-czesc-testow-w-ramach-standardu-dvb-t2/e41vqh0 i czy to oznacza, że powinna móc odbierać ten kanał tylko trzeba go jeszcze raz wyszukać? Czy też jest zakodowany i trzeba płacić?

#telewizja #telewizory #telewizor #kiciochpyta #technologia
  • 10
@kthxb: Przeszukaj ponownie częstotliwość, na której nadaje multipleks w Twoim regionie. Znajdzie Ci dwie wersje Polsat News, z których zadziała Ci jedna, o nazwie "Polsat News HD HEVC". Jeśli masz na niej sam dźwięk, to tego nie obejdziesz - albo telewizor nie obsługuje kodeka HEVC albo to wina nadawcy - bo nadaje (nie wchodząc głębiej w technikalia) dość nietypowo i niektóre telewizory, dekodery/tunery/przystawki sobie z tym nie radzą.

Częstotliwość nadawania multipleksu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kthxb: Nie musi być wyszczególnione dokładne miasto. Nadajniki obsługują spory obszar, czasami nawet w odległości (promieniu) 100 km (ale to w praktyce zależy od wielu czynników, od ukształtowania terenu, po moc nadajnika) dlatego znajdź na liście po prostu jeden lub więcej okolicznych nadajników, sprawdź w telewizorze, czy odbierasz sygnał któregoś z nich. Jeśli tak, to włącz w telewizorze skanowanie. Po przeskanowaniu telewizor doda znalezione kanały na liście lub "podmieni" widoczne wcześniej
@mp107: Hej, głupie pytanie, ale czy powinienem wybrać skanowanie automatyczne czy ręczne żeby znalazło ten polsat-news/wydarzenia? Jak wybierałem ręcznie, ustawiałem kanał i częstotliwość to na jednym odbiera kanały na drugim nie. Jak wybiorę automatyczne to poprzestawia kanały i będę musiał odtworzyć kolejność typu kanał 1 - TVP - 2 TVP2, ...4 - Polsat, 5 - TVN?
kthxb - @mp107: Hej, głupie pytanie, ale czy powinienem wybrać skanowanie automatyczn...

źródło: comment_1630785916dUDbZgvr3GFqA4Pfdr4ZlG.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kthxb: Wyszukiwanie automatyczne może przestawić kolejność kanałów. Wyszukiwanie ręczne najprawdopodobniej nie zmieni kolejności. Ale w praktyce bywa różnie - zależy od sprzętu, konfiguracji - dlatego "najprawdopodobniej".
No ale generalnie jak wybrałem ręcznie kanał 33, 570 MHZ i nie ma tego polsat news to zakładam, że jest ustawione na inny krakowski nadajnik?