Wpis z mikrobloga

Jak oglądam ten #nasznowydom to w większości przypadków powiedziałbym "idźcie #!$%@? w końcu do pracy". Przez 20 lat nie zrobić remontu, nie pomalować na nowo ścian? Nie zrobić kibla tylko srać w wychodku? Ale i tak w większości przypadków jest nowy duży telewizor. No bo to okno na świat. Przecież co innego można robić kiedy sie nie pracuje? Wiadomo - telewizja.
Przez tyle lat palcem nie ruszyć, przychodzi dowbor i "ojojoj ale wy tu macie ojoj ale biedni wyremontuje wasz dom".

#takaprawda
Zarzutkkake - Jak oglądam ten #nasznowydom to w większości przypadków powiedziałbym "...

źródło: comment_1629268675l9c3lWiXG5Owbqnj159X78.jpg

Pobierz
  • 139
@Zarzutkkake: Czasami to nawet nie te obdrapane ściany są najgorsze, ale porządek jaki panuje w domu i na podwórku. Wiele osób żyje/żyło biednie, ale w pomieszczeniach panował jakiś ład, na podwórko nie było masy bezużytecznych śmieci. A w tych programach z Dowbor czy Sprawie dla reportera, to ci ludzie żyją jak w barłogu, a plac przed domem to pieprzone wysypisko. W domu jakies worki na smieci, beczki, deski walajace sie w
@Zarzutkkake: jeździłem w kurierce wiec naprawdę mailem do czynienia z całym przekrojem społeczeństwa. Naprawdę wygląd domu to kwestia podejścia a pieniędzy dopiero w drugiej kolejności. Bywałem w domach w których naprawdę było biednie ale był zachowany porządek i można było tam mieszkać, bez wygód ale normalnie. Bywaly tez takie domy ze po wejściu zbierało się na wymioty-5 psów w pokoju, małe gowniaki, niesprzątnięte resztki jedzenia- w letnim upale smród nie do
@kanciak12 to samo mam kiedy przeglądy robię dla gmin. Zwykle w mieście to daje ogłoszenia 2 - 3 dni wcześniej o przeglądzie elektrycznym a na gminach wchodzisz z buta. Pukasz i łapiesz za klamke bo albo śpią #!$%@? albo piją od 7 rano. Większość to chlew, stara śpi z wystawionym cycem bo jest gruba i wypada jej z koszuli a stary ma w dupie prace bo gmina da.
  • 114
@kanciak12 dokładnie: na drugim biegunie oglądałem ostatnio program z ikonowiczem- babcia z wnuczkiem z długiem (nie swoim). Dom czysciutki, z emerytury odlozone na skromna ale nowa kuchnię, instalacja grzewcza robiona po kawałeczku jak są pieniądze. O a nawet początkowo nie chciała anulowania tego długu tylko żeby nie rósł do czasu pełnoletności wnuka. To był jeden z pierwszych tego typu programów który oglądałem z wielką przyjemnością. Pozostałe rodziny patusow tobym wysyłał na roboty
@Zarzutkkake: Z jednej strony tak, ale ubóstwo, przeżyte traumy potrafią w człowieku odebrać chęci na cokolwiek. To tak jakby komuś z depresją powiedzieć "Ja #!$%@?ę jak ci się nie chce nawet z łóżka wyjść to przecież wystarczy tylko kołdrę podnieść i wstać, zwykła fizyczna czynność". Jak tkwisz w takim #!$%@? domu w przewlekłej biedzie to nie krzyczysz nagle "Dzieciaki jutro kupujemy farby i malujemy pięknie pokój na żółto, super pomysł co?"