Wpis z mikrobloga

Jak oglądam ten #nasznowydom to w większości przypadków powiedziałbym "idźcie #!$%@? w końcu do pracy". Przez 20 lat nie zrobić remontu, nie pomalować na nowo ścian? Nie zrobić kibla tylko srać w wychodku? Ale i tak w większości przypadków jest nowy duży telewizor. No bo to okno na świat. Przecież co innego można robić kiedy sie nie pracuje? Wiadomo - telewizja.
Przez tyle lat palcem nie ruszyć, przychodzi dowbor i "ojojoj ale wy tu macie ojoj ale biedni wyremontuje wasz dom".

#takaprawda
Zarzutkkake - Jak oglądam ten #nasznowydom to w większości przypadków powiedziałbym "...

źródło: comment_1629268675l9c3lWiXG5Owbqnj159X78.jpg

Pobierz
  • 139
@ethics: problem leży gdzie indziej. Zamiast zebrać sie i uciec z lepianki do lepszego domu albo innego miasta to woli walnac tv. Oni sa przyzwyczajeni do bródu, w niewielu domach sa toalety. Obsluguja praktycznie sami mężczyźni i nic im się nie chce. Ich gospodarka to nie jest galopujący rumak, a oni nie pomagaj. W dużej mierze to nie ich wina (wina kultury), ale ciężko się patrzy na cos takiego. Nie chce
problem leży gdzie indziej. Zamiast zebrać sie i uciec z lepianki do lepszego domu albo innego miasta to woli walnac tv.


@RobBobb: nie. Problem leży w tym, że niezaradni życiowo łaczą się w pary z innymi niezaradnymi życiowo i robią dzieci na potęgę. Oni nie mają ani wykształcenia, ani inteligencji, ani zdrowia do ciężkiej pracy. Są po prostu skazani na pracę dorywczą albo zasiłki bo nawet za minimalną nikt ich nie
90-tych na podobnym pułapie finansowym


@Grimsch: Mimo wszystko, myślę że źle oceniasz poziom finansowy i byliście na relatywnie wyższym. Do tego zdaje sobie sprawę, że różni ludzie mają różny poziom wewnętrznej samodyscypliny. Ja piszę tylko, że rozumiem empatycznie ich sytuację, bo ja zapewne będąc w takiej, raczej siedziałbym w depresji a nie porządkował podwórko, dlatego nie jestem taki szybki w rzucaniu ocenami.
Przez 20 lat nie zrobić remontu, nie pomalować na nowo ścian?


@Zarzutkkake: No właśnie to pokazuje jacy to ludzie. Zwykłe malowanie to naprawdę nie jest duży wydatek i spokojnie by na to oszczędzili, tym bardziej, że z reguły jaśnie państwo siedzą w domu i nie pracują, więc czas mają. Podobnie ze sprzątaniem - ja to sie wstydzę jak mi obcy człowiek ma przyjść, a ja mam nieposprzątane, a ci żyją w
@Zarzutkkake: a najlepsze jak to są jeszcze rodziny z młodymi dorosłymi dziećmi. Ojciec Andrzej to wiadomo, na stracenie, bo alkoholik, albo "chory" i pracować nie może, ale to są często rodziny gdzie są młode zdrowe chłopy lub baby, które nie robią nic. Nie uczą sie, nie pracują, nic. No sorry, Karyny to z reguły swoją hodowlę bombelków rozkręcają "żeby było weselej", więc OK, "coś" robią, ale no ja nie wyobrażam sobie
No właśnie to pokazuje jacy to ludzie. Zwykłe malowanie to naprawdę nie jest duży wydatek i spokojnie by na to oszczędzili, tym bardziej, że z reguły jaśnie państwo siedzą w domu i nie pracują, więc czas mają. Podobnie ze sprzątaniem - ja to sie wstydzę jak mi obcy człowiek ma przyjść, a ja mam nieposprzątane, a ci żyją w syfie iw ten syf telewizję wpuszczają. Żeby coś umyć, poukładać graty to też
@Zarzutkkake ja nigdy nie zrozumiem fenomenu "perfekcyjnej pani domu" i tym podobne bo wiem że też takie są transmitowane.

Przychodzi babka do rodziny mówi "macie burdel posprzątajcie". W międzyczasie lokowanko + tipy z cyklu " nie kładzcie ciężkich rzeczy na górze szafki",
Potem emocjonujący tescik białej rękawiczki z przerażoną rodzinkom bo czy aby napewno posprzątali kurz z lampy xD