Wpis z mikrobloga

Funkcjonariusze Straży Granicznej:

– Należą do najlepiej wyszkolonych i najsprawniejszych formacji tego typu w Europie
– Pełnią służbę w świątek, piątek, noc i deszcz, chroniąc granice Polski i UE, zamiast wylegiwać się w koszarach chronionych przez zewnętrzne firmy
– Rząd nimi ora i nie ma pieniędzy na podwyżki, mimo że dla policji znalazł, a i sobie ostatnio podniósł o kilka grubych tysiączków miesięcznie
– Opozycja ma do nich pretensje, że prawidłowo wykonują rozkazy
– Lewactwo ich obraża i nasyła na nich prawników i organizacje międzynarodowe
– TVN nazywa ich "uzbrojonymi osobami w mundurach" i zarzuca "bezduszność", za to nielegalnych imigrantów siłą wdzierających się do kraju nazywa "uchodźcami"
– Społeczeństwo słabo się orientuje, że w ogóle istnieje taka formacja, a cały fejm i szczyty rankingów zaufania zgarniają strażacy.

Szanujesz – plusujesz.

#polska #strazgraniczna #bialorus #imigranci
xniorvox - Funkcjonariusze Straży Granicznej:

– Należą do najlepiej wyszkolonych i...

źródło: comment_16294719178JbmWrbqte5DlO26hkCZ9k.jpg

Pobierz
  • 60
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xniorvox: pluje, mam w pracy emerytowanego kapitana straży i straszna cyniczna narcystyczna #!$%@? z niego, ci ludzie mają mundury tytuły poważne stanowiska i kariery a mentalność seby. A jaki jest #!$%@? obrażony jak mu przekazuje polecenia xd nie może się pogodzić ze w aktualnej pracy jest nikim
spoko szanuję, ale po co w to mieszać straż pożarną? mają zupełnie inne zadania


@Killer_Queen: Oczywiście, że tak. Sam też bardzo szanuję strażaków (o czym pisałem np. tutaj) i wcale mnie nie dziwi, że społeczeństwo również od lat darzy Was największym szacunkiem i zaufaniem. Bez dwóch zdań jesteście kozakami i zasługujecie na to. Po prostu szkoda mi trochę pograniczników, bo mało kto wie o ich służbie i nawet nie są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xniorvox: nie obejrzę, ale w tekście tylko opis patowej sytuacji w której siedzą.

Nie można tym ludziom kazać umrzeć zglodu na pasie przygranicznymi, ale też nie można ich wpuszczać na nielegalu.

A co z tą opozycją, tylko jedna idiotka naprostowana przez Sikorskiego czy ktoś więcej?
@Mr-Right Ile teraz oferują na początek?

milo przeczytac komentarz na temat formacji do ktorej sie wlasnie dostalem lecz mam dylemat czy isc w to ze wzgledu na niezbyt dobre wynagrodzenie
@xniorvox: Kojarzę osoby, które zajmują się przemytem i wybacz, ale nie uważam by Straż Graniczna była szczególnie szczelna, bo te osoby non stop podróżują i jakoś ich nie łapią a nawet jeśli to kary są śmiesznie niskie w porównaniu do zysków.
@xniorvox: Ja również ich szanuje w opór. Kilka lat temu miałem nie do końca jasną sytuację związaną z przekroczeniem zewnętrznej granicy schengen. Zadzwoniłem więc do jednostki SG, która obsługuje wybrane przeze mnie przejście z pytaniami. To jak zostałem potraktowany to po prostu spadł mi kapelusz z głowy.

Na wszystkie pytania, na które znali odpowiedź, odpowiedzieli bez zająknięcia. Z pozostałymi pytaniami przekierowali mnie to siedziby głównej na wewnętrzny numer, gdzie rozmawiałem z