Wpis z mikrobloga

Z uwagi na to, że kiedyś uwielbiałem #arhneu, a z biegiem lat serwis stracił dla mnie na znaczeniu, znowu próbuję odnaleźć uzasadnienia zmiany mojego nastawienia w statystykach.

96 z 1092 filmów z głównego kanału osiągnęło liczbę widzów równą lub większą od aktualnej liczby subów, czyli 339k. Najnowszym filmem, który tego dokonał jest "GS4 Pro -- Wielki Powrót Funstation!" wrzucony 1 stycznia 2020 roku, a więc grubo ponad półtora roku temu. Nawet premiery konsol nowej generacji i Cyberpunka nie dały rady.

W ciągu ostatniego roku na głównym kanale pojawiło się 67 filmów. 18 z nich przekroczyło 100k wyświetleń, 2 z nich przekroczyły 200k, a jeden przekroczył 300k.

Moje wnioski:
-niezwykle dobrym okresem dla Arhn.eu były lata 2014-16. Wtedy pojawiały się pigułki z GTA, wtedy był okres z częstymi System Errorami i wtedy też - co najważniejsze - były regularnie publikowane Time Warpy z konsol. Przeglądając listę najpopularniejszych filmów na kanale praktycznie co drugi jest sprzed 5-7 lat
-obecnie na kanale jest bardzo mało filmów, które po prostu trzeba obejrzeć, a gdy się takie pojawiają, to często przyczyna jest obiektywna, czyli na przykład premiery nowych konsol albo tak duża premiera jak Cyberpunk

Jeśli komuś brak archonowych Time Warpów, to polecam serię retro tygodni z kanału Michała Pisarskiego. Przyjemnie się ogląda.

#staregry #retrogaming
piotrveyner - Z uwagi na to, że kiedyś uwielbiałem #arhneu, a z biegiem lat serwis st...
  • 11
96 z 1092 filmów z głównego kanału osiągnęło liczbę widzów równą lub większą od aktualnej liczby subów, czyli 339k.


@piotrveyner: Takie porównywanie akurat jest gówno warte, bo mało który kanał osiąga wyświetlenia większe od ilości subów. Nie licząc może tych z popularną muzyką, bo tu inaczej to wygląda.

Masz nawet wiele kanałów, które mają po kilka mln subów i zbierają wyświetlenia 5-10k max. Taki PewDiePie ma 110mln subów, a oglądalność w
Już nie mówiąc o tym, że youtube lubi zmieniać algorytm. Liczba wyświetleń częściej zależy od ich pierdnięcia, a nie od jakości filmów, czy stylu autora.

Osobiście nigdy tak do końca nie przepadałem za arhn, więc mam bardziej zdystansowane spojrzenie na jego działalność. I mimo mojej lekkiej niechęci, to wątpię by to była tylko jego wina. Ten twój koleżka, którego polecasz pewnie skończy tak samo, kwestia czasu. Większość ludzi na yt zderza się
@piotrveyner: Jedyną rozsądną opcją na polskim YT jest "Loading..."
https://www.youtube.com/channel/UCtN091eVcegkAt4vdXlVp9Q

Skupiony na retro grach, nienastawiony na zarabiania, ale dostarczanie interesujących klipów dla fanów starych gier. Ten Pisarski jest jeszcze gorszy niż archonik, a archonika nie trawię w ogóle (jego materiały są zbyt tendencyjne i nierzetelne).

@DESiGNER86: @Rv0000: @Mathieu_gbw
Bethesdasucks - @piotrveyner: Jedyną rozsądną opcją na polskim YT jest "Loading..."
...
@piotrveyner: ja oglądam, ale moja diagnoza dotycząca zresztą wszystkich kanałów tego typu jest jedna: dopóki ktoś to robi z pasji, ma pełną swobodę, wtedy jest ok. Ale gdy w grę zaczynają wchodzić pieniądze i to coraz większe, to zaczyna to lecieć na pysk. Klasycznym przykładem są TVGry, który duża część materiałów jest po prostu wrzucana tylko po to, by nabić oglądalność, choć moim zdaniem mimo wszystko chłopaki jednak się starają, by
@piotrveyner: Hej, dzięki za fajną analizę. Zgadzam się z wieloma Twoimi obserwacjami.
Ostatnie 18 miesięcy mocno nam zaszkodziły, przez prawie rok rząd brytyjski zamykał nasze studio do którego dopiero co się zdążyliśmy przenieść. Praca w rozsypce odbiła się na tematyce i skali materiałów, które mieliśmy możliwość publikować. Brak opcji podróżowania, spotykania się redakcyjnie, czy nawet pracy z naszym standardowym sprzętem zrobiło swoje.
Do tego doszedł Brexit, który powoduje, że np. sprzęt,
arhn-eu - @piotrveyner: Hej, dzięki za fajną analizę. Zgadzam się z wieloma Twoimi ob...

źródło: comment_1629546893Hxi3o9iV6gBOSXCvjJQylM.jpg

Pobierz
@piotrveyner: Arhn wrzucał filmy różnej tematyki które trafiały do różnych widzów. Ci którzy oglądali System Error nie koniecznie musieli oglądać recenzje gier, a Ci którzy oglądali recenzję nie tykali "w pigułce". Arhn.eu to firma która zatrudnia ludzi i musi zarabiać. Widocznie ktoś policzył że najlepszy stosunek zysku do kosztów mają recenzje bo nie trzeba studiować historii, szukać materiałów, kupować konsol. Wystarczy zgarnąć kopię prasową gry i zrobić recenzje.