Wpis z mikrobloga

Mirki z #olsztyn i #warminskomazurskie powiedzcie proszę czy to dobry kierunek na emigrację jak chce uciec z #podkarpacie i nie zależy mi na grubo dużej metropolii jak #krakow #warszawa czy tam #wroclawradar. Z robota myślę że wszędzie sobie coś ogarnę, mam studia i trochę ponad 3 lata w praktyki w elektryce a to akurat zawód który zawsze będzie względnie potrzebny.. Warmia i Mazury za mną przemawiają głównie dlatego że nie żyje tu tyle ludzi ile np w takim Przemyślu czy Rzeszowie a co do nieruchomości to i tak planuje zakup jakiegoś siedliska na zadupiu :D
  • 18
@Zbigniew_00 miejsce do życia spoko, dużo zieleni, jeziorka, relatywnie niezła infrastruktura, dobra komunikacja miejska, ale w Olsztynie słabo płacą, pracę jakąkolwiek znajdziesz szybko, ale na kokosy się nie nastawiaj. Miałem kolegę który zwykł mówić że Olsztyn to takie miasto wojewódzkie o aspiracjach powiatowego, i coś w tym jest. Gdybyś chciał się budowato w dobrej cenie są suburbia pod Olsztynem wokół DK16 (Wójtowo, Klębark), po drugiej stronie Olsztyna wydaje mi się że znacznie
@Zbigniew_00: tak jak @BJXSTR pisze, natura, spokojne życie, bez wielkomiejskiego pośpiechu, ale najbiedniejsze województwo w Polsce z najniższymi średnimi zarobkami w kraju, jak dobrze się tu ustawisz to ciężko o lepsze miejsce do życia, ale kilka razy przemyśl
@Zbigniew_00 Ja uważam Olsztyn i okolice za miejsce idealne do życia. Jak masz kasę to żyjesz jak na wiecznych wakacjach, w szczególności w sezonie. Z pracą moim zdaniem jest jak wszędzie - da radę zarobić w różnych branżach, ale można też skończyc z zaniżona stawka, dużo od Ciebie zależy. :P w niedzielę wracam z urlopu, jak Cie temat interesuje to pisz na PW, to na spokojnie pogadamy ;)