Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki z Wrocławia, które osiedle (tak, wiem że nie macie dzielnic ( ͡° ͜ʖ ͡°)) polecalibyście na wynajem? Planuję przeprowadzkę i szukam jakiegoś m3 dla siebie i dziewczyny (bez bombelka).

Zależałoby mi na dobrej komunikacji z miejscem gdzie znajduje się najwięcej korpo-biurowców i dworcem, raczej zbiorkomem. Wolałbym coś z dala od zgiełku centrum, raczej nowe budownictwo (ostali się jacyś deweloperzy nie lubujący się w chowie klatkowym ()?). Chciałbym też aby dzielnica była względnie spokojna, bez jakiś turboklubów czy taborów cygańskich. Fajnie byłoby mieć komfort powrotu nocą bez obawy wyhaczenia kosy pod żebro.

#wroclaw #wynajem
  • 37
@Nollie Mo to korpo biurowce masz w różnych miejscach miasta więc zależy która firma cię interesuje konkretnie.

Kosę wylapac ciężko w zebra od dawna prędzej seby skopią, ale to też trzeba mieć pecha.

Większość dzielnic z tramwajem pod nosem będzie spoko.

Tak jak piszą wyżej, Borek/Krzyki/Gaj/Gadow czy ode mnie Tarnogaj. Tylko, że z wyjatkiem Gadowa masz do korpo w okolicach Strzegosmkiej znacznie dalej. Znowu z Tarnogaju Gaju masz blisko do kilku korpo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nollie: Karłowice-Różanka, bardziej w stronę Polanki niż Kromera. Z nowych inwestycji są np. kaskady. Graffiti klubów jak wszędzie, ale nie ma żadnego problemu z chodzeniem po nocach, nie mówiąc o dojeździe, bo dojazd jest praktycznie do każdego punktu w mieście w miarę bezpośredni. Innym kandydatem będą krzyki czy może nawet partynice, trochę gorzej z dojazdem, ale za to bardzo bezpiecznie i przyjemnie
@Darth_Gohan @PepeXD ja akurat pracuje zdalnie także ten dojazd do korpozagłębi to szukam pod dziewczynę. Ona będzie szukać pracy jak już będziemy na miejscu. Ona to ogólnie branża okołoksięgowa. Mi wystarczy tylko dobry internet ( ͡ ͜ʖ ͡).

@Murasame to akurat biorę pod uwagę, że czego bym nie znalazł, będzie to zawsze jakiś kompromis ().

Dziękuję bardzo za wszystkie rady (
@Bratkello napisałeś wzdłuż Grabiszyńskiej :p Ktoś przyjezdny może nie wiedzieć o co kaman więc tylko dlatego lekko prostuje :p także luz.

@KQQQ Ja bym różanki nie polecal obecnie bo zaraz mają być wesołe remonty więc może być niezły cyrk z dojazdami. A na Strzegomska nie jest tam jakiś super dojazd komunikacja miejska.
@Nollie Specyficzne stare kamienice. Kiedyś było znacznie gorzej ale obecnie po prostu zostały rozwalone chodniki i potrafią raz na jakiś czas mordy wydrzeć pod blokami po piwach.

Generalnie dalej jest po prostu syfiasto niestety.

Natomiast jak miałbym wybierać miejscowe to ta bym po prostu nie chciał mieszkać :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Darth_Gohan: O jakich dokładnie mowa remontach? Nic nie słyszałem. Na strzegomską dojazd komunikacją, czyli tak jak chce OP bardzo fajny, bez problemu można dojechać bezpośrednio np. 132 czy 142. Porównując z Tarnogajem który polecasz to dojazd komunikacją miejską na strzegomską to nawet luksusowy jest z Różanki :D
@Nollie: Partynice, ale okolice Przyjaźni, nie Zwycięskiej. Klecina, w pobliżu pętli tramwajowej. Krzyki.
Klecina here, przystanek autobusowy pod nosem (D, 107, 133), na pętlę maks. 5 min i dwa tramwaje w kierunku centrum (dobry dojazd, no chyba, że wjadą jakieś remonty, jak ostatnio na Hallera ...). Blisko Bielany Wrocławskie i wylot na A4 i obwodnicę. Sporo zieleni w pobliżu (Park Kleciński, Południowy, Grabiszyński).
@KQQQ mosty zaraz do remontu mają iść przecież :p

No napisałem że z Tarnogaju na Strzegomska jest akurat średnio :p chcoiaz masz przynajmniej po 3 przystankach tramwaj z Gaju bezpośrednio tam i spokój i ciszę. A op sam nie wie gdzie ma jego różowy pasek pracować :p

Tylko z Rozanki na Grunwald czy Dworzec Główny to tak średnio z dojazdem :p

Natomiast na pewno spoko że masz sporo autobusów na Rozanke bo