Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
@Mega_Smieszek: siedzę w szeroko pojętym IT 20 lat, drukarki to jest jakiś nieśmieszny żart. Przerobiłem chyba wszystkich większych producentów. Nawet najbardziej wypasione kombajny to plastikowe gówna z zębatkami z plasteliny (oczywiście w strategicznych miejscach). Większość już "trzeszczy" przy wyciąganiu z kartonu jak kokpit w Citroenie. Ceny sprzętu i tuszy to osobny wątek, chyba jeszcze bardziej bulwersujący.
Drukarka nie drukuje po wifi, jakieś powtórne połączenia nie działają, no to odinstaluje sterownik, zainstaluje jeszcze raz, a takiego #!$%@? bo masz cos w kolejce wydruku, ale tam pusto, nie odinstalujesz. Szukasz tutoriala co robić, linia komend, wyłącz spooler, usuń pliki, włącz spooler, odinstaluj sterowniki, dało radę, instaluj sterowniki, konfiguruj połączenie wifi, nie działa, mecz się pół godziny, drukuj ostatecznie wszystko po kablu USB stojąc przy drukarce
@Mega_Smieszek: Odwieczne problemy usera Linuxa:
- Dźwięk
- Blutacz
- Sterowniki do grafy / wiele monitorów
- Drukarki

#!$%@? serio tak niewiele brakuje żeby to był nadsystem (i to darmowy) spójnie niejako łączący 2 światy. Czemu tak trudno jest naprawić powyższe funkcjonalności? Przez to człowiek musi bulić za maca, który też nie jest doskonały i z marszu idzie wymienić dziesiątki idiotycznych/przestarzałych rozwiązań, ale przynajmniej jest stabilny i hehe ładnie wygląda.
@Mega_Smieszek: ZNACIE TE DRUKARKI, NIE? XD NIEOBLICZALNE, TAKIE SĄ NAJLEPSZE, TAKIE "STEROWNIKOWO P**********E", SZALONE. POMARAŃCZOWA DIODA, DARCIE GŁOWICY, ŻRE TUSZ BO WYJE, WYJE BO ZA MAŁO TUSZU, WYMIANA TUSZU DO PORZYGU, CO Z TEGO, ŻE POJEMNIK W POŁOWIE PEŁNY, A NA DOJEBKĘ KARTRIDŻ TYLKO ORYGINALNY Z CZIPEM EKOLOGICZNY, BO INACZEJ NAWET PODAJNIKA Z KARTKAMI NIE RUSZY. SKOK W BOK Z KARTKĄ, KTÓREJ DRUKOWAĆ NIE POWINNA, ALBO KILKA NA RAZ. CO Z
@mateosz_inbecki: Sytuacja z dzisiaj. Stary Lenovo X230 z Mintem na pokładzie. Podłączam się do lokalnej sieci WIFI i zapomniałem że mam drukarki niezainstalowane ... wciskam CTRL+P i drukarki automagicznie same się znajdują już na liście urządzeń do wydrukowania po sieci. Wybieram, daję OK. I się drukuje. A nic nie instalowałem. Musiałem wydrukować etykiety na Brotherze QL-570.. wpinam kabel USB drukarka sama się dodała... pyk wybieram plik z etyketami, edytuje i się