Wpis z mikrobloga

#mirkolos #rozdajo #programowanie #php #javascript

Hej mirki, czekałem aż kolega @UszatyBloger wylosuje zwycięzce żeby zacząć psuć mirkolos - maszynę losującą #rozdajo: https://mirkolos.pw
No i popsułem do wersji 3.31.95. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakie zmiany? A więc po kolei:

- pojawił się skromny panelik użytkownika (ikonka koła zębatego w menu nawigacyjnym)
- dodałem wyświetlanie avatarów dla autorów w wynikach losowania i w ostatnich losowaniach: https://mirkolos.pw/ostatnie/
- zwiększyłem czas możliwości usunięcia losowania dla zweryfikowanych do 12h
- dodałem statystyki dla nerdów ;-)
- podczas ustawiania losowania - wyświetla się najbardziej plusowany komentarz do wpisu pamiętam że kilka osób mi o tym wspominało, w końcu jest
- parę drobnych fixów w kodzie i inne rzeczy o których pewnie zapomniałem

Tym samym muszę Wam powiedzieć że trochę się wkręciłem i coraz bardziej podoba mi się ta zabawa w rozwijanie #mirkolos, ostatnio tylko się zastanawiam czy czasem nie przesadzam z dowalaniem dodatkowych funkcji, żeby z prostej maszynki do losowania nie zrobił się kombajn do którego trzeba dokumentacji żeby wylosować mirka na śmiesznym portalu z obrazkami :F

Dajcie znać czy dobrze myślę i dzięki za używanie do Waszych losowań. Pozdro!
chinskiecuda - #mirkolos #rozdajo #programowanie #php #javascript 

Hej mirki, czek...

źródło: comment_1630523255ycPFQ689ootmbwnfyINGue.jpg

Pobierz
  • 10
@chinskiecuda: takie pytanie mam. Jeśli wylosuję jako niezweryfikowany to w podsumowaniu pojawia się info ile razu losowano, gdy jako zweryfikowany ta informacja się nie pojawia, jest natomiast data ostatniego losowania, mimo, iż losowano raz. To może powodować domniemania, iż coś zostało zmanipulowane. Można to poprawić?
@kowalkowskij: Wyłączyłem licznik losowań dla zweryfikowanych intencjonalnie. Bywało tak, ze wpis na mirko był losowany wielokrotnie przez niezweryfkowanych, wiec licznik nabił np 10 losowań. Następnie losował zweryfikowany autor i w wynikach losowania była informacja: losowano 11 razy, mimo ze autor losował tylko raz i to mogło tez powodować domniemania ze autor coś kombinował.

Z drugiej strony wszystkie losowania są logowane wiec można byłoby wyświetlić historie każdego losowania i każdego usunięcia losowania
@kowalkowskij: pewnie że można. Można wyświetlić licznik dla obu sytuacji - muszę to przemyśleć jak to przedstawić, bo nadrzędną funkcja #mirkolos jest transparentność ale z drugiej strony, jeśli zweryfikowany autor losuje i np nie chcialby żeby wygrał użytkownik który obserwuje/ostro plusuje dany tag, np patostreamy to też chcę żeby mial mozliwosc ponownego losowania. I może w tym wypadku, warto byloby aby wyswietlana byla po prostu historia losowań, bez licznika.