Wpis z mikrobloga

Rozmowa z januszem 50+ lvl w biedronce. Kasjerka mówi, że biedronka będzie czynna w niedzielę bo otwierają punkt pocztowy. Ja odparłem, że to chyba dobrze dla niektórych, a janusz mówi, że jak to w niedzielę do pracy i na zakupy? Kto w niedzielę pracuje? Odpowiadam mu, że policjanci, lekarze i wielu innych. Janusz chwila ciszy i chyba nic do niego nie dotarło bo on stwierdził, że jak on pracuje od poniedziałku do piątku to on zakupy na weekend robi w piątek i wszyscy tak powinni robić xDDD
#bekazpisu #januszcore
  • 75
@Amishia: Z tego co ja wiem tak nie jest, pracodawcy wykorzystują to ze ludzie musza coś jeść i dają im najgorsze umowy, najniższe wynagrodzenia, nie stosują prawa pracy, jest mobing a zgłoszenia do pipu nic nie dają. Sytuacja ekonomiczna wielu ludzi nie pozwala na zmianę pracy bądź przeprowadzkę. Ja akurat nie należę do takich osób ale jakby mam empatię.
@Amishia: Dopóki kobiety będą się zgadzać na mniejsze płace będą zarabiały mniej, dopóki będą pod przemocą ekonomiczna dawać dupy będą ruchane. Szybko by się to zmieniło jakby kobiety zmieniły parace albo żadna nie dała się ruchac za pieniądze. Czy z tym się zgadzasz? Przecież to obrzydliwe co napisałem? Nie czujesz ze to anoAlogiczny przykład do tego na rynku pracy?
@LubieGroszek: przecież lekarze i policjanci to jest mały promil osób pracujących w niedzielę, magazyny firmy produkcyjne gdzie nie można zatrzymać lini produkcyjnej, bo są straty, kierowcy ciężarówek, maszyniści w pociągach osobowych i towarowych, kierowcy komunikacji miejskiej, energetyka, stacje paliw, infrastruktura drogowa (utrzymanie autostrad), nauczyciele na studiach zaocznych i mógłbym wymieniać bez końca.
@LubieGroszek: Ja miałem taką akcję z dwa miechy temu w Biedrze. Biedra czynna do 23:00, wbijam 22:52 po alkohol jakieś soki na urodziny różowego w następny dzień (robiliśmy imprezę i chciałem już część mieć kupioną). Podchodzę do kasy 22:59 gdzie zgromadziły się łącznie 3 kasjerki i taka rozmowa:

Ja: Uf, ledwo zdążyłem
Kasjerka1: Noooo jak sklep czynny do 23 to ciężko nie zdążyć
Kasjerka2: A do której by Pan chciał żeby
sanderus - @LubieGroszek: Ja miałem taką akcję z dwa miechy temu w Biedrze. Biedra cz...

źródło: comment_16306541671K4iRXDuXIrIn0mOXfNBI1.jpg

Pobierz
ie pracujemy w niedziele bo ludzie #!$%@? 24/7 i nie mieli dnia odpoczynku.


@zenon_z_chorzowa1: czy tobie się wydaje, że wcześniej pracownicy marketów pracowali 7 dni w tygodniu i nagle dostali darmowy dzień wolny od rządu?

Polska posiada niestety cały czas w dużej mierze społeczeństwo o posttotalitarnej mentolności, gdzie załatwianie sztucznych problemów (mających często źródło wyłącznie religijne) zamordyzmem i zakazami spotyka się z obojętnością, a skutkuje nowymi, realnymi problemami.

Tysiące pracowników zatrudnionych