Wpis z mikrobloga

@MartinoBlankuleto: Ech i ponad tysiac plusów na błędzie logicznym. Gdula mówi co ten Sayid robi nie żeby podać powód żeby go wpuścić tylko żeby przedstawić go jako zwykłego człowieka z zainteresowaniami.

Nie popieram wpuszczaja Sayyida i jemu podobnych, ale jak można wierzyc że Gdula chce go wpuszczać PONIEWAŻ on jest kucharzem?
  • Odpowiedz
co jezeli Sayyed byl wczesniej w punkcie granicznym ale zostal nielegalnie nieobsluzony? W punkcie granicznym byli tez jego pelnomocnicy prawni, zgadnij co, ich tez nie obsluzono.

Wy naprawde wierzycie ze oni koczuja tam od kilkunastu dni w sytuacji gdy mogliby pojsc po prostu do punktu granicznego i byc obsluzonymi?


@WiktorekS: To już teoretyzujesz, to, że przyjechał z Iraku czy Afganistanu z prawnikami to już mocno pojechałeś, kilku prawników z PL pojechało
  • Odpowiedz
@djtartini1:

To już teoretyzujesz


Nie teoretyzuje. Polska juz wielokrotnie byla skazana za nielegalne nie przyjmowanie wnioskow o ochrone miedzynarodowa w punktach granicznych.

przyjechał z Iraku czy Afganistanu z prawnikami to już mocno pojechałeś, kilku prawników z PL pojechało na granicę, ale nie mają z nim nic wspólnego i go nie znają


Nigdzie nie napisalem ze przyjechal z prawnikami.

Tu link o tym ze jego pelnomocnicy prawni pojawili sie w punkcie granicznym
  • Odpowiedz
@knur3000: Ok, Gdula pokazuje,że jakiś Sayid umie gotować i czymś się interesuje, no ale co z tego? Czy to,że ktoś gotuje oznacza,że automatycznie mamy go wpuszczać bo on ma taką wolę ? Kompletnie nie rozumiem idei takich happeningów.
  • Odpowiedz
Uchodzcy nie potrzebuja zadnych dokumentow zeby wjechac na teren kraju w ktorym chca domagac sie ochrony miedzynarodowej. Radzilby najpierw poczytac w temacie a pozniej sie na ten temat wypowiadac


@WiktorekS: Skąd wiesz, że są uchodźcami, a nie emigrantami. Polecam poczytać trochę prawa międzynarodowego i definicję uchodźcy, a później się na ten temat wypowiadać. No i jest tak jak pisałem- to są jego prawnicy, robisz analogie do jakiś innych wydarzeń, podczas gdy
  • Odpowiedz
Czyli jak robię dobry humus to mam prawo wjazdu do Izraela bez paszportu i kontroli w dodatku przekraczając granicę w dowolnie wybranym przeze mnie punkcie? xDDDD


@oakduck: patrząc na prawo powrotu to musisz tylko udowodnić korzenie żydowskie, resztę się dokręci xD
  • Odpowiedz
@djtartini1:

prawo > ideologia


Dokladnie.

Skąd wiesz, że są uchodźcami, a nie emigrantami. Polecam poczytać trochę prawa międzynarodowego i definicję uchodźcy, a później się na ten temat wypowiadać


Nie ma to jak samozaoranie, lap:

DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2011/95/UE z dnia 13 grudnia 2011 r. w sprawie norm dotyczących kwalifikowania obywateli państw trzecich lub bezpaństwowców jako beneficjentów ochrony międzynarodowej, jednolitego statusu uchodźców lub osób kwalifikujących się do otrzymania ochrony uzupełniającej
  • Odpowiedz
Mamy wpuścić imigranta przez zielona granicę, bo robi ryż z marchewką i rodzynkami?


@MartinoBlankuleto: No #!$%@?, jeszcze jak.
W ogóle zasmakowałem w łączeniu marchewki z rodzynkami, jak spróbowałem żydowskiego cymesu.
  • Odpowiedz
Nie ma to jak samozaoranie, lap:


@WiktorekS: ale ja to znam zresztą to nie są jedyne przepisy dotyczące statusu uchodźcy, natomiast wcale te osoby nie zostały zweryfikowane, to zajmuje miesiącami i jest trudną procedurą niekiedy i romantyczna historyjka o ryżu nie należy do tejże procedury
  • Odpowiedz
Ok, Gdula pokazuje,że jakiś Sayid umie gotować i czymś się interesuje, no ale co z tego? Czy to,że ktoś gotuje oznacza,że automatycznie mamy go wpuszczać bo on ma taką wolę ? Kompletnie nie rozumiem idei takich happeningów.


@Dodi_al_Fayed: Według niego pokazywanie sajida jako człowieka (zawód, pasja, normalność) ma nas przekonać by go wpuścić. Tłumaczę tylko co Gdula ma w głowie.
  • Odpowiedz