Wpis z mikrobloga

#seriale #netflix
#marvel #jessicajones #ironfist #agentsofshield

TL;DR:
Agent of SHIELD będzie OK jeśli podobał mi się pierwszy sezon Jessica Jones a nie podszedł mi Iron Fist?
Nie siedzę w serialach o superbohaterach, znam filmowe uniwersum Marvela. Może coś innego polecicie do tego?

Hej, jestem do tyłu z serialami (do tyłu z "superhero" jak i zwykłymi, natłok "kontentu", z jednej strony to dobrze, ale człowiek nie ma czasu sprawdzać po pół sezonu tej biegunki crapów z Netflixa jak i innych źródeł), kiedyś zobaczyłem pierwszy sezon Jessica Jones, właściwie tak jak z Iron Fist teraz: przez przypadek, podszedł mi, niestety wtedy było mało tego typu seriali, zapomniałem o JJ i nawet nie zauważyłem że wszedł Luke i nowa Jessica(jak tam, podobny klimat w u Luka i JJ2?, wiem że ciężko znaleźć "złego" tak ciekawego jak z pierwszego sezonu JJ).
Teraz zobaczyłem(tak właściwie na zasadzie losowanko losuj losuj co tam pod palec podejdzie) kilka odcinków Iron Fist i powiem że przez to "dzieło" bym olał całkowicie szukanie czegokolwiek z modnego ostatnio gatunku serial+superbohater, no ale pogooglowałem i to chyba taki grubszy niewypał akurat wyszedł, podobno jest sporo dobrych.

Lubię sobie oglądać te +40minutowe(czasem i 3 godzinne) analizy "złośliwych" typów, brytole maj do tego dryg, plus oczywiście ojciec gatunku długich, ostrych krytyk bez wazeliny: Mr. Plinkett... uwielbiam słuchać ogarniętych, rzeczowych, szczeryc do bulu ludzi rozkładających filmy/seriale/gry na części pierwsze, często te krytyki są lepsze niż sam film/serial/gra. Akurat tak by leciało w tle, gdy się gra/pracuje/jedzie.

Wracając do seriali:
Mam na celowniku Mandalorian, a teraz chcę Agents of SHIELD, podobno pierwszy sezon-dwa mdłe, ale jako uberfan Star Treka TNG(tego z końca lat 80tych) wiem że początki bywają trudne, pierwsze dwa sezony TNG... no lipa straszna, a jak jest tu?
Warto przemęczyć? A może nie są takie złe te początki? Cały seria jak oceniacie? Może coś podobnego? Winter Soldier to jeden z moich ulubionych filmów serii, motyw wiadomo jakiej, złej organizacji bardzo mi si podobał.

Nie chcę, by serial zabarwiony superbohaterami zmienił się w.... nie wiem co to jest...korpo-dramę jakąś, do tego nudną?(tu pokazuję palcem Iron Fist... serio, chyba mocno zaoszczędzili na scenarzystach;)).
Co tu się stało(z tym Iron Fist)? Zna ktoś kulisy? Słyszałem też że BatGirl czy inna BatWoman strasznie zjechana, ale to może polityka się zaczyna, a w to nie chcę brnąć.
Pozdrawiam.
RabarbarDwurolexowy - #seriale #netflix
 #marvel #jessicajones #ironfist #agentsofsh...

źródło: comment_1630678313btKOaO9oz6Ug4q02ksKavJ.jpg

Pobierz
  • 11
@RabarbarDwurolexowy: nie oglądałem żadnych starych Marvelowskich seriali poza Agentami(jestem teraz na czwartym sezonie), ale IMO chociaż wolno się rozkręca do połowy pierwszego, to potem jest już bardzo dobrze i tylko lepiej, a jeśli lubisz Winter Soldiera, to powinno Ci mocno podpasować. Polecam ogółem, tylko to mimo wszystko tasiemiec z ilością odcinków(ponad sto).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RabarbarDwurolexowy: serial polecam. Pierwszy sezon był tworzony jako rozszerzenie filmów, więc można zobaczyć co się działo po Thorze 2 oraz po Zimowym Żołnierzu. Później był odłam w Marvelu oficjalnie wszystkie seriale (poza tymi nowymi na D+) nie są kanoniczne. Po drugim sezonie serial opływa we własnym kierunku co jakiś czas próbując zaakcentować, że jednak jest częścią MCU (a nie jest ;) ).

Jak ci się podobał Winter Soldier to informuję, że
@RabarbarDwurolexowy: i jak obejrzałeś? dopiero teraz zauważyłem wpis, ogólnie sam serial jest w miarę spoko, 1 to taka lekka kaszana i czasami leci w kicz, zwłaszcza końcówka, ale 5 i 4 sezon są imho bardzo dobre, 6 w sumie też, 7 imho dla mnie trochę słabszy był