Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z #inteligentnydom, chcialbym zrobic rodzicom niespodzianke i im zautomatyzowac troche dom. W prosty sposob, bez zadnego lutowania, rejestratorow czy ciagniecia kabli.

Mam stary nvidia shield tablet ktory dziala ale bateria trzyma moze z godzine. Myslalem zeby go przeksztalcic w taki tablet do sterowania domem.

- Nvidia tablet Android 7.0 z Google Home i aplikacja reolink by miec podglad na te kamery
- Glosnik google home (chyba muss jezeli chce uzywac google home prawda?)
- Z 2-3 gniazdka-wtyczki on/off (jakie polecacie tak by moc wlaczac i wylaczac z google home?)
- 2 IP zewnetrzne kamery. Reolink Argus (3, PT albo Eco?) z panelami slonecznymi. zrobilem research i wydaje mi sie ze to jest najlepsza jakosc do ceny bez potrzeby subskrypcji ani rejestratora.
- 2 IP wewnetrzne kamery (najtansze Reolink E1 albo E2). Zastanawiam sie czy nie lepiej kupic czujnik ruchu na pietro zamiast jednej kamerki by rodzice sie nie stresowali ze sa "Nagrywani"
- Oczyszczacz powietrza Xiaomi (Ten juz jest kupiony i czeka. Da sie go podlaczyc do google home?)
- Dwa czujniki drzwi (polecacie jakis co wspolpracuje z google home albo inna apka?)
- Czujnik gazu i CO2 (tez, polecacie cos?)

Chcialem kupic rowniez termostat ale niestety ich piec jest za stary. Zeby wlaczyc piec to oni musza schodzic do piwnicy i go wlaczyc-zapalic recznie (a pozniej steruja z specjalnego pilota).

Dziekuje Wam przepieknie!

#elektronika #budujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #613856fa9693e7000a2f2b75
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
OP: @Eplan: chcialem to zrobic i zaczalem nawet czytac co i jak. problem jest taki ze nie mieszkam w tym samym kraju co rodzice i jakby system sie poyspal to oni tego sami nie naprawia. Dlatego chce zeby to bylo najprostsze ever. Tak ze przez telefon im powiem co gdzie kliknac jak sie zepsuje.

@wypokowy_expert: nie, nie. podobno to niezle dziala reolink sprzedaje swoje kamery z panelami. Panele laduja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tuya? A maja jakies wireless kamery ktore mozna zainstalowac na ogrodku? I trzeba dokupic jakis hub? I wpsolpracuje to bez problemu z Google home? Dzieki :)

@AnonimoweMirkoWyznania: Mam całą chatę zrobioną na Tuya.
Jest kupa sprzętu obsługiwanego przez ten system. Między innymi termostaty na grzejniki co powinno rozwiązać problem starego pieca. Współpraca z Google i Alexa w standardzie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Już widzę jak to wszystko działa, szczególnie kamery po wifi - 2.4GHz zasrane totalnie kamerami. Nie rób tak, piszesz że rodzice boją się że będą podglądani a instalujesz im sprzęt który wysyła nagrania na obcy komputer. Do kamer rób normalną instalację ethernet, rejestrator i na routerze wytnij im dostęp do internetu, ja zostawiam tylko dostęp do serwera czasu.
  • Odpowiedz