Wpis z mikrobloga

Jak napisałem wyżej to jest wiedza podstawowa, którą jako ktoś kto pisze aplikacje webowe powinieneś znać


@Kryspin013: Zgadzam się całkowicie, specjalista każdej branży powinien znać okolice swojej dziedziny, a im więcej tych okolic zna i im lepiej je zna, tym lepszym specjalistą się moim zdaniem staje. Niestety, ale mnie np. na uczelni ucząc programowania nie uczyli żadnego szerszego kontekstu, tylko minimum tego co jest do nauczenia i elo. Na drugiej uczelni
@Wap30: Ty jeden rozsądny. I z tobą się zgadzam. Ale nie do końca też jest brak wiedzy praktycznej bo ci sami ludzie jak napisałem wyżej potrafili odwalać akcje typu wrzucanie jawnie haseł w kody aplikacji i do tego jeszcze do repo. Niestety w przypadku pracy wielu devów widzę brak logicznego myślenia i autorefleksji. A takie braki podstawowej wiedzy później rzutują na masę problemów przy większych projektach.
to jest coraz powszechniejsze. Jak pracuje z devami nie raz im musiałem wyjaśniać jak działa DNS, proxy czy po prostu serwer TCP dowolnego typu. Już pomijając fakt że często jeszcze się poprawia błędy w ich configu bo jsona nawet poprawnie zamknąć nie potrafią ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Koliat: no jak dokumentacji nie potraficie pisac to sie nie dziw, ze ktos nie zna co wasze propki w configu
@Koliat: @Kryspin013:

Ja powiem tak, od dziecka praca programisty kojarzyła mi się z magikiem, który klepie w 5 oknach terminala na raz i jest w stanie napisać swój własny system operacyjny od zera ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz widzę, że w rzeczywistości wielu ludzi po prostu ma wąski zbiór najbardziej opłacalnych umiejętności w danej dziedzinie. Ja tam nie widzę w tym nic złego, aczkolwiek mi osobiście
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pepepains: Infrastructure as code dokumentuje się samo ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i nie mówiłem akurat w naszym konfigu, a w ich własnym. "Ej Koliat patrz serwer rzuca 500, znaczy nie działa". A w error stacku błędy parsowania ich konfigu czy inne ciekawostki, jak zły typ wartości czy po prostu jej brak bo zapomnieli wrzucić
@Kryspin013: czy nie jestes czasem wykladowca z sieci i przełączania na mojej bylej uczelni? Bo mielismy takiego goscia, ktory 2/3 wykladu narzekal na programistow i na ich wiedze w temacie sieci, ale mysle ze miałby problem z 'hello world' xd. Wielu utalentowanych programistow przy stycznosci z sieciami moze sie doedukowac przy niewielkim nakladzie czasu. Sieciowcy sa pierwsi do narzekania, ale zaden by ci for loopa nie napisal.

@Kresse: no i?
czy nie jestes czasem wykladowca z sieci i przełączania na mojej bylej uczelni?


@dirtydenier: Nope, jestem gościem co ma ból dupy jak ma kontakt z szarą masą programistów xD

Bo mielismy takiego goscia, ktory 2/3 wykladu narzekal na programistow i na ich wiedze w temacie sieci, ale mysle ze miałby problem z 'hello world' xd.


Ja nie narzekam na wiedzę programistów z sieci tylko ogólnie na widzę programistów. Za dużo osób
wrzucanie jawnie haseł w kody aplikacji i do tego jeszcze do repo. Niestety w przypadku pracy wielu devów widzę brak logicznego myślenia i autorefleksji


@Kryspin013: nawet nie wiem czy to to, czy po prostu nadal brak głębszego rozumienia jak to działa. Jakieś "repo", loguję się tam hasłem, to pewnie coś jak cloud. Wrzucę kod a dalej już się wszystko samo magicznie ogarnie żeby było dobrze. Zgaduję że to może być taki