Wpis z mikrobloga

Właśnie zostałem pouczony z tematu równouprawnienia, bo śmiałem napisać, że jeśli mężczyzna pracuje 8-10 godzin dziennie, a kobieta jest na macierzyńskim, to powinna zajmować się w tym czasie domem i dziećmi.

Co jest nie tak? Różowa twierdzi, że opieka nad domem i dziećmi powinna być rozłożona po równo. Twierdzi też, że to jest normalna praca.

A więc idąc tokiem jej rozumowania, sprawiedliwe jest, żeby mężczyzna poza swoją pracą dołożył sobie jeszcze połowę jej obowiązków związanych z opieką nad małym dzieckiem. W takim układzie mężczyzna pracuje 1,5 etatu, a kobieta pół etatu. RÓWNOŚĆ XD

Co jest najlepsze? Ja w tym poście pisałem ,że kolega (jego przykład) poświęca każdą wolną chwilę po pracy swoim dzieciom, ale to jest ZA MAŁO XD

#niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #bekazfeministek #p0lka #madka #rozowepaski #bekazpodludzi #karyna
S.....y - Właśnie zostałem pouczony z tematu równouprawnienia, bo śmiałem napisać, że...

źródło: comment_1631526661P9x9vPFzW2tVHzljvLcy1J.jpg

Pobierz
  • 394
@Sok_Mandarynkowy: kobieta będąc na urlopie macierzyńskim dostaje normalnie wynagrodzenie. Idąc Twoim tokiem rozumowania, jeśli wynajmujesz z kumplem mieszkanie, a ten jest na urlopie, to powinien ogarnąć swoje i Twoje obowiązki domowe. Zupełnie inna sytuacja, gdyby kobieta była bezrobotna i taki jest układ w danym związku, że mężczyzna chodzi do pracy, a ona zajmuje się domem.
Oh, dostaje wynagrodzenie czyli pracuje i teraz mężczyzna musi przejąć 50 % jej obowiązków domowych związanych z opieką nad małym dzieckiem, żeby ona mogła pół dnia nic nie robić XD


@Sok_Mandarynkowy: po tej wypowiedzi widzę że średni z ciebie byłby ojciec. Nawet byś swojej kobiety nie "odciążył" gdyby chciała od dziecka odpocząć, wyjść z domu, pobyć chwilę w innym towarzystwie (ludzie w domu wariują).
mężczyzna pracuje 8-10 godzin dziennie, a kobieta jest na macierzyńskim, to powinna zajmować się w tym czasie domem i dziećmi.


@Sok_Mandarynkowy: No chyba do tego jest właśnie macierzyński żeby zajmować się dziećmi? xD Jak się można na to oburzać? xD Może mogłaby się przywalić do tego, że napisałeś, że domem też powinna się zajmować, no ale to chyba normalka, że jak siedzisz sobie w domu to się nim zajmujesz
@PsykoSmurfer: Wiesz, że kobieta pobiera wynagrodzenie będać na macierzyńskim? I wiesz, że za opieke nad dziecmi się płaci? Gdyby kobieta stwierdziła, że wraca do pracy to niani za opieke trzeba zapłacić. Jakoś automatycznie wtedy bardziej sie szanuje jej prace. Bo przeciez kobieta ktora jest na macierzynskim powinna robic wszystko bo Pan i Władca wychodzi z domu do pracy na 8 godzin i nic go nie obchodzi XD
cienszka praca bawić się zabawkami pół dnia a drugie pół oglądać m jak miłość bo dzieci śpią


@OCIEBATON: macierzyństwo mając bogatego kukolda to jest level piaskownica, znam to z autopsji bo moja matka tak mnie wychowywała.

Ale ona przynajmniej dużo czasu mi poświęciła, gotowała czasem 2 obiady dziennie, bo np. ja lubiłem co innego a stary co innego, dom zadbany i dbała o nas. Ale to nie ma porównania do starego,