Wpis z mikrobloga

Właśnie zostałem pouczony z tematu równouprawnienia, bo śmiałem napisać, że jeśli mężczyzna pracuje 8-10 godzin dziennie, a kobieta jest na macierzyńskim, to powinna zajmować się w tym czasie domem i dziećmi.

Co jest nie tak? Różowa twierdzi, że opieka nad domem i dziećmi powinna być rozłożona po równo. Twierdzi też, że to jest normalna praca.

A więc idąc tokiem jej rozumowania, sprawiedliwe jest, żeby mężczyzna poza swoją pracą dołożył sobie jeszcze połowę jej obowiązków związanych z opieką nad małym dzieckiem. W takim układzie mężczyzna pracuje 1,5 etatu, a kobieta pół etatu. RÓWNOŚĆ XD

Co jest najlepsze? Ja w tym poście pisałem ,że kolega (jego przykład) poświęca każdą wolną chwilę po pracy swoim dzieciom, ale to jest ZA MAŁO XD

#niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #bekazfeministek #p0lka #madka #rozowepaski #bekazpodludzi #karyna
S.....y - Właśnie zostałem pouczony z tematu równouprawnienia, bo śmiałem napisać, że...

źródło: comment_1631526661P9x9vPFzW2tVHzljvLcy1J.jpg

Pobierz
  • 394
Wiesz, że kobieta pobiera wynagrodzenie będać na macierzyńskim? I wiesz, że za opieke nad dziecmi się płaci?


@Pucio-pucio_96: No to chyba akurat jest argument za tym żeby się zajmowała tymi dziećmi i przy okazji też chatą, no nie?

Bo przeciez kobieta ktora jest na macierzynskim powinna robic wszystko bo Pan i Władca wychodzi z domu do pracy na 8 godzin i nic go nie obchodzi XD


To ty to napisałaś, a
@Howard_Roark: Jasne przez 8 godzin to ona zajmuje się dzieckiem i domem przy okazji. W momencie kiedy mężczyzna wraca z pracy OBOJE zajmują się domem i dzieckiem. ; ) Jedno odkurzaba drugie pilnuje bądź bawi się z dzieckiem. Jedno wkłada naczynia do zmywarki a drugie opiekuje sie dzieckiem. Jedno karmi drugie przygotowywuje kąpiel. Rozumiesz o co mi chodzi?
@Sok_Mandarynkowy: Niektorzy powinni zaczynac od zwierzatek, zeby zrozumie chociaz w polowie jak to odpowiedzialnosc, kobieta opiekuje sie dzieckiem, a facet jak wraca z pracy to wiadomo sprzata po sobie wszystko zeby nikogo nie obciazac, a kobieta jak chce wyjsc dla odmiany sama do sklepu, to facet moze zostac z dzieckiem, a w sobote nawet caly dzien, czy kiedy tam ma wolne, no ale podzial musi zawsze obciazac osobe pracujaca. Dzieci to
Ale jeśli to urlop macierzyński, to kobieta zajmuje się przez ten czas tylko dziećmi.


@Reaamu: Ale dlaczego niby? Siedzę sobie w domu to wiadomo, że sobie coś posprzątam przy okazji. Przecież nie ma opcji żeby dzieci absorbowały całą moją uwagę leżąc w kołysce. Mam ignorować specjalnie burdel albo z premedytacją nie wstawić prania, BO JA JESTEM NA TACIERZYŃSKIM I NIE JESTEM NIKOGO SŁUŻĄCYM? xD

No chyba ze facet jej płaci za