Wpis z mikrobloga

#chwalesie #budownictwo #budujzwykopem
Układaliśmy u brata styropian pod podłogówkę i wylewkę.
No praca dość denerwującą i czasami mieliśmy dość.

Dzisiaj przyszedł hydraulik i powiedział.
Że on by tego lepiej nie ułożył a wy nawet robiliście w styropianie kanały na rury i przewody.
Normalnie to wszyscy by przyłożyli styropian do rury a rurę zapanowali i tyle.

W sumie to się cieszę, bo z bratem cały czas panikowaliśmy że będzie coś źle i taki drogi materiał do wywalenia.
  • 14
  • Odpowiedz
@kodecss: takie trochę cięższe puzzle.
4 lata temu chcieli ode mnie za to 500 złotych. Stwierdziłem, że za 500 to ja sobie słuchawki kupię a lepiej niż ja i tak tego nikt nie zrobi.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodecss: Mireczku, sprawdzałeś poziomy chudego betonu? Miałeś jakieś odchyłki i jak sobie radziłeś na nich. U mnie w sumie jakieś 3/4 cm różnicy w poziomach na całym budynku. I sam nie wiem co robić z tym fantem. Folię kladles pod styropian?
  • Odpowiedz
@asasello: umów się z ludźmi od wylewki przed robotą to Ci pomierzą i powiedzą gdzie i jakie grubości dać. U mnie po prostu co ileś metrów miałem dać 1cm więcej i resztę wyrównali wylewką (pod podłogówkę takie różnice nie robią problemów).
  • Odpowiedz
@TheHamlet: ja mam za wylewkę 30 zł brutto materiał + robocizna
@asasello: Oj nie znam się, odchyłki byly na pewno widać to pod drzwiami balkonowymi, ale ci od wylewek mówili żeby się nie przejmować wyrównają sobie wszędzie mówili żeby kłaść na dole 18 cm a u góry 10 cm styropianu a oni z resztą sobie poradzą.
Co do foli bo tu jest sto pięćdziesiąt różnych zdań na ten temat. My
  • Odpowiedz