Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ugluck: normalna sprawa, ja korzystałem ostatnio z usług poczty polskiej 3 razy i trzykrotnie musialem iść na pocztę po przesyłkę bo awizo. Niby nic dziwnego, ale byłem w domu bo pracowałem zdalnie XD a raz babka miała mnie tak w dupie, że nie zostawiła żadnego awzio, przez co paczka z Japonii, której dostawa była sama w sobie droga, od tak, wróciła sobie do Japonii i dowidziałem się dopiero o tym od
@OmarBongo: to, ze mialem pierwsze awizo to zupelnie ok, bo bylem na wakacjach - tu nic nie mam do poczty. Ale dzis jest 13, a list juz jest awizowany powtornie z data jutrzejsza :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OmarBongo: to samo. Trzy takie same paczki z Amazonu. Każda jednakowa. Zamówione i wysłane tego samego dnia. Doszły trzy każda innego dnia. Przy drugim awizo dzwonię pytam kuriera telefoniczne dlaczego awizo, siedzę w domu. No pierwszego dnia wyszedłem na chwilę ale nie mogłem się minąć.. no ale drugi dzień? Gościu do mnie że Amazon źle wpisał adres, nie ma numeru mieszkania tylko dom ulica imię i nazwisko wraz z numerem telefonu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hhunter22:
Składaj skargę do supportu Amazona i ewentualnie przez formularz na stronie www Poczty. Amazon to klient strategiczny, mają specjalne przywileje które sobie wynegocjowali (płacą poczcie miliony PLN-ów za paczki).
@ugluck: ale wiesz, że przy powtórnym awizie nie ma próby doręczenia? Czyli pani na poczcie przybiła pieczątkę, która miała przybić następnego dnia (bo próby doręczenia i tak by nie było - drugie awizo wystawia się z automatu po 7 dniach od próby doręczenia). Powiem nawet, że często tak robią, że pod koniec zmiany podbijają listy już na następny dzień, żeby nie trzeba było tego robić z rana, kiedy już trzeba dać
@ugluck: I jaki to problem dla Ciebie? Co to zmienia w odbiorze tej przesyłki?

Powtórna awizacja to tylko wystawienie drugiego awizo z informacją, że przesyłka czeka w placówce. Nie ma próby doręczenia. Zapewne przyszedłeś 5 minut przed zamknięciem placówki, kiedy "pani z okienka" przygotowywała informacje o awizacji powtórnej (informacja o powtórnym awizo jest bez podpisu), aby listonosz na następny dzień mógł dostać potwórne awizo i je wrzucić do skrzynki

@OmarBongo: