Wpis z mikrobloga

@ostrykuc666: @M_xxx: @KrwawyPacyfista: @Orzeech: Czyli przyznajecie mi rację, ale kwota posiadanego majątku musi być większa? Piękne samozaoranie.

Faktycznie te lokaty dla milionerów są niższe niż mi się wydawało, chyba nie przekraczają nawet 2% w skali rocznej. Nie jestem milionerką. Proszę mi wybaczyć błąd w kalkulacjach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KrwawyPacyfista: Elementarnej wiedzy odnośnie indywidualnych lokat w bankach przeznaczonych dla odpowiednich sum? Jak to ma się do faktu, że wystarczy posiadać odpowiednio dużo by mieć z tego więcej nic nie robiąc od kogoś, kto ciężko pracuje 40 lub więcej godzin w tygodniu? Twierdzisz, że nie udowodniłam swojej racji, bo machnęłam się w obliczeniach ile Polakowi potrzeba by miesięcznie zyskać na lokacie więcej niż najniższa krajowa? Nie bolą Cię kolana od tych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Phyrexia: A jak myślisz, jak część ludzi doszła do takich majątków? I ja tu mam na myśli nasza polska klasę średnią, która jest ruchana na każdym kroku. Uczepiliscie się kórwina, całkowicie ignorując ciułaczy, którzy chcą zapewnić swoim rodzinom mieszkanie, dom, spokojna emeryturę. Ja #!$%@? za trochę więcej niż minimalna, ale nie #!$%@? się na kolegę, który bez kredytu wybudował sobie dom. Piszesz, że machnelas się w obliczeniach, opluwając ciężko pracujących ludzi.
  • Odpowiedz
@Gaku745 xddddd wystarczy być właścicielem kapitału. Czyli co idę do sklepu i kupuje kapitał albo jeszcze lepiej dostaje go za darmo? Wy to macie rozum wiewiórki i to takiej lekko upośledzonej
  • Odpowiedz
xddddd wystarczy być właścicielem kapitału. Czyli co idę do sklepu i kupuje kapitał albo jeszcze lepiej dostaje go za darmo?


@tomszczyk: Czy ty specjalnie udajesz głupiego? Z resztą, mój komentarz był krytyką kapitalistów i kapitalizmu. Wielka morda po cudze pieniądze dotyczy właśnie kapitalistów, czyli właścicieli kapitału, a nie każdego pracownika takiego jak ty czy jak, którym przyszło żyć w kapitalizmie.
  • Odpowiedz
odpowiedz mi skąd ludzie mają ten kapitał


@tomszczyk: Zainwestowali w niego, odjęli od wyrobionej przez pracowników i włożonej ciężkiej pracy, zysk włożyli w dalszą inwestycję i tak dalej i tak dalej. Ale niektórzy kapitał mogą też na przykład odziedziczyć albo dostać. Różnie bywa. Najczęściej chyba ludzie biorą jakiś kredyt na rozruch, jeśli zaczynają od zera. Ale takie zaczynanie od zera nie jest czymś co pozwala na zbyt duży pasywny zysk, większość
  • Odpowiedz
@tomszczyk: No ktoś wypracował, mianowicie każda osoba pracująca w firmie, choć właściciel zazwyczaj jest tylko jeden, ew. kilku i to do niego/nich należy cały kapitał, czyli maszyny, narzędzia, środki, aktywa etc. Czemu ci tłumaczę takie podstawy?
  • Odpowiedz
@Phyrexia: to nie my ci przyznaliśmy rację. To ty kłamałaś pisząc głupoty i pokazując, że nie wasz w ogóle pojęcia o ekonomii czy finansach. Nie potrafisz powiedzieć nawet ile można zarobić na lokacie bez ryzyka, a chcesz przekonać mnie, że socjalizm jest lepszym systemem od kapitalizmu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaku745: Nie należą do niego a do jego spółki, wiesz że wyprowadzanie kapitału z spolki bez określonej przez prawo podstawy, jest przestępstwem gospodarczym? Stworzona przez Ciebie spółka, staje się osobnym bytem z osobnym majatkiem.
  • Odpowiedz