Wpis z mikrobloga

@Gaku745: pokaż mi tych wielkich właścicieli kapitału, którzy mają dochód pasywny bez kiwnięcia palcem. Nie masz na myśli chyba Bezosa ani Gatesa, którzy latami rozwijali swoje biznesy? Żony miliarderów też się nie liczą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Phyrexia: w jaki sposób? Proszę powiedz, bo sam jestem ciekaw. Sam operuje kapitałem własnym, mam mały portfel inwestycyjny. I z chęcią dowiem się jak, można wyciągnąć co miesieczną pensje z kapitału rzędy pół miliona PLN
  • Odpowiedz
Ale wystarczy posiadać np. 500 000 złotych i trzymać je aby miesięcznie "dostawać wynagrodzenie," które przekracza zarobki ludzi fizycznie pracujących 40 godzin tygodniowo za najniższą krajową, za samo posiadanie ich na lokacie.


@Phyrexia: gdzie trzymać? Na lokacie 0,5% do 10 000 zł a powyżej 0.01%? Wtedy poza założeniem lokaty nie trzeba nic robić, ale zarabia się rocznie 99 zł. Super wynagrodzenie bulwo.
  • Odpowiedz
Ja z wiekiem staję się tylko coraz bardziej radykalny i coraz bardziej lewicowy.


@Gaku745: Ja to samo. Jak pomyślę, że jeszcze dwa lata temu głosowałem na KO, lubiłem słuchać Korwina, to się robię czerwony ze wstydu. Cieszę się, że to już za mną, kilka dobrych książek i już zmienia ci się sposób patrzenia na świat.
  • Odpowiedz
@naimon: Nie jesteś wyjątkiem. Według wszelkich statystyk to właśnie z kucyzmów się wyrasta.

Kuce lubią sobie tylko wmawiać że jest odwrotnie.

PS. Sam Korwin nie dorósł nawet do starości bo z powodu posiadanego kapitału nigdy nie poszedł pracować.
Z jego charakterem gdyby urodził się inaczej to byłby komunistą.
  • Odpowiedz
Zastanawiam się co te kuce z tym inwestowaniem. Widać marzą żeby być burżujami jak ich Panowie.

Gdy ma się kapitał (takiej sobie wielkości) jak np. Korwin czyli 10 milionów, to można być durniem jeśli chodzi o inwestowanie, na studia iść na gówno kierunek typu filozofia, nie pracować wcale, generalnie nie trzeba inwestować, z tego prostego powodu że człowiek nie żyje tak długo żeby zdążył wydać 10 milionów. To znacznie więcej niż większość
  • Odpowiedz
Ilu jest takich wlascicieli kapitału w Polsce? Od jakiej kwoty jestem właścicielem kapitału, a od jakiej jeszcze tylko zwykłym pracownikiem?


@Orzeech: A jakie to ma znaczenie wobec tego co napisałem?
  • Odpowiedz
@Gaku745: Kuc myśli że jak nie znasz ilości takich właścicieli to znaczy że oni chyba nie istnieją i to co piszesz to nie prawda. Albo że cię zaorał bo nie wiesz ilu ich jest.

Cholera wie co kuc sobie roi we łbie.
  • Odpowiedz